Co si vzít s sebou na cestu k moři?

Rady na dovolenou

Nezapomeňte, že léto je tady a s ním přichází čas letních příležitostí. Bez ohledu na to, kam se vydáte za sluncem, vyžaduje čas na přípravu. Co si vzít na cesty s sebou, aby vás nic nezaskočilo?

Co nezapomenout na dovolenou

Existuje několik věcí, které byste neměli opomenout na každé cestě mimo domov. A v případě, že se chystáte do zámoří, to platí dvojnásob. Kromě univerzálního telefonu jde především o občanský průkaz, průkaz pojištěnce a v případě, že necestujete do zemí EU, také mezinárodní průkaz totožnosti. Kromě toho se ujistěte, že máte s sebou všechny záznamy o cestě, včetně kontaktních míst pro delegáty a ověření ochrany. Cenná bude také fotka, kam jedete.

Kufr
Foto: Pixabay

Další důležitou věcí je hotovost. Je dobré mít s sebou kreditní kartu, ale nespoléhejte se jen na ni — bankomat všude nenajdete. Proto si pro všechny případy nechte rezervu hotovosti, ať už v hotovosti země, do které se chystáte, nebo v eurech či dolarech, které budete moci bez námahy vyměnit na místě.

Co si zabalit na dovolenou

Kromě univerzálního telefonu k nim patří různé hudební přehrávače, tablety, fotoaparáty a videokamery. Když budete hrát, nepochybně si přibalte nabíječky, sluchátka a různé propojovací kabely pro všechna svá zařízení. Zjistěte si také, zda budete moci své věci uložit do bezpečí, zatímco jste na cestách. Přibalte si zajímavou knihu.

Co si vzít na dovolenou k moři

Vezměte si na dovolenou k moři alespoň dvoje plavky. Samozřejmostí je opalovací krém — silnejší i slabší faktor. Na pobřeží si přibalte sluneční brýle, kšiltovku, šátek, podložku, ručník a batoh na pobřeží, do kterého se vše vejde. Na komáry budete potřebovat repelent. Kromě léků, které často užíváte, je dobré si vzít klasické prášky proti bolesti nebo teplotě, a na případné rány si přibalit náplast nebo gázu. Panthenol bude cenný například při popáleninách a fenistil při okusování hmyzem. Přibalte si navíc endiaron.

Vytvořte si seznam věcí

Kromě letních a plážových šatů a obuvi si na cestu k moři sbalte něco teplejšího, protože v noci může být chladněji a vítr může být zejména na konci sezóny silnější. Kabát nebo deštník se vám bude hodit i v případě, že vás na akci zastihne déšť. Na procházky nebo na nákupy si přibalte pevnější obuv. Co by se ještě nemělo ztratit v kufru? Nezapomeňte toaletní potřeby, které často používáte (více je mnohem lepší než méně). Při delších pobytech jistě využijete čisticí prostředky na oblečení.

Zdroje info: bagbag.cz, radynacestu.cz

Náhledové foto: Pixabay