Menton

Co vše nabízí Azurové pobřeží

Francouzská Riviéra, neboli Azurové pobřeží je místem, kam se odjakživa jezdilo za krásným čistým mořem. Azurová barva je zaručená, a když se ke všemu ještě navíc přidá sluníčko, jachty anebo plážový volejbal, není co řešit. Večer zde můžete trávit například ve stylových kavárnách či v místních barech a kasinech. I proto se vyplatí, když se na některá hlavní centra Azurového pobřeží podíváme podrobněji

Nejznámější oblasti a města

Spojení dovolená Francie Azuroví pobřeží je doslova dokonalé i pro celebrity, které se sem sjíždějí každým rokem. Jmenovat bychom moli některá slavná města, jako jsou třeba Menton, kde se koná slavný festival citrusových plodů a jsou zde i slavné skleníky. Zapomenout nelze ani na Nice s místní slavnou katedrálou a na v neposlední řadě i na Cannes, kam můžete vrazit klidně i v době, kdy se zde koná filmový festival. V této době si ale za služby připlatíte.

Letoviska na jedničku

Z letovisek můžeme uvést snad to nejznámější, kterým je St Tropez. Slavného četníka zde již nepotkáte, nicméně krásné pláže určitě. Z dalších letovisek se zde nachází zmiňovaný Menton, Antibes, či Monako. Pláže mají povětšinou písčitý charakter a je zde sousta nejrůznějších zátok a ostrůvků. Podívat se klidně můžete i do slavného Monte Carla. Okolo sebe budete mít přitom neustále vůni borovic lemujících pobřežní kolonády.

Počasí vás nezklame

Počasí Azurové pobřeží nabízí většinou luxusní. Kvůli blízkosti alpských masivů je třeba ovšem čas od času počítat s nějakou tou přeháňkou. V parném létu ale spíše přijde vhod. V letních měsících tady fouká i mírný větřík, který vás v horku také dokáže osvěžit. Moře zde bývá již od časných letních měsíců teplé, takže budete moci využít nejenom koupání, ale i spousty vodních aktivit, k nimž jsou tady připraveny skvělé podmínky.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *