Zámek Hluboká

Letní dovolená v jižních Čechách: Kam vyrazit na výlet?

Jižní Čechy patří mezi poměrně hojně navštěvované části České republiky. Není se čemu divit, jelikož se zde nachází spousta zajímavých míst. Rozhodně není od věci podívat se a některé zajímavé tipy. Vyrazit se tady dá prakticky kamkoli. Pojďme se tedy porozhlédnout po některých koutech této oblasti, aby rodinná dovolená v jižních Čechách stála zato…

Na kole i pěšky do Novohradských hor

Rozlehlé lesy a sluncem prozářené louky vás přivítají v Novohradských horách. Spousta cestiček spojuje nejkrásnější lokality. Prakticky všude najdete cyklostezky, kterých určitě stojí za to využít. Moc hezká je například krajina kolem Dobré a Hojné Vody. Podívat se zde budete moci na krásné mrazové sruby a osamělá skaliska. Průvodci vám budou bukové a smrkové lesy. Podívat se klidně můžete i do pralesní rezervace Žofínský prales anebo do Hojné Vody, která je také rezervací.

Borkovická blata

Vyrazte i za pozoruhodnou krajinou Borkovických blat na Třeboňsko. Močály, rašeliniště a bahniska mající hloubku až okolo 8 metrů jen tak nikde jinde nespatříte. Jedinečná krajina, nářečí a svérázní lidé dokážou vykouzlit úsměv na tváři každému. Lidovou architekturu si budete moci podrobně prohlédnout zejména v Mažicích a Zálší.

Příkré srázy v Horním Povltaví

Moc hezkým koutem Jižních Čech je okolí CHKO Blanský les. Jedná se v podstatě o vrchovinu mající tvar podkovy s vrcholem Kleť dosahujícím nadmořské výšky 1084 metrů. Převážnou část celé oblasti pokrývají hluboké lesy, takže sem můžete přijít objevovat ještě panenskou přírodu. Určitě se vyplatí i prohlídka historických památek a lidové architektury v mnohých obcích v této oblasti. Zapomenout nelze ani na perlu jižních Čech, kterou představuje Český Krumlov. Krásné památky a meandrující řeky Vltava budou odměnou za vaše kroky.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *