Mikulov

Cyklotoulky mezi moravskými vinicemi

Alkohol za volant ani za řídítka nepatří.  Ovšem při projížďce na kole jižní Moravou budete určitě i něco ochutnat. Víno si můžete nejen koupit, ale absolvovat i plnohodnotnou degustaci a večer vše řádně ochutnat.

Jižní Morava na kole

Jižní Morava a na kolech je prostě klasika. Skvělé zdejší atmosféře přispívá i krásné slunečné počasí, okouzlující příroda a navíc je tady spousta míst ke koupání.  Třešničkou toho všeho jsou však vinné sklepy a dobré jídlo. Co se týká cyklistických tras, ty jsou tady rovinaté, takže cyklovýlety zvládnete i s dětmi. Skvělé cyklotrasy jsou například v okolí Mikulova. Mikulovská vinařská stezka vede po cestách 3.třídy a bývalých vojenských signálkách. Na této cyklotrase se tak podíváte například k zámeckým zahradám v Lednici nebo si můžete udělat prohlídku Dolních Věstonic.

Nejen víno

Osvědčenou klasikou jsou vinné sklípky ve Velkých Bílovicích. Můžete však vyzkoušet i některou méně známou lokalitou jako je například vesnice Popice. Vinařská historie této vesnice sáhá až do 13. století. Nedávno v Popicích však vyrostlo nové vinařství zaměřující se přívlastková vína odrůd tradičních i nových. Navíc dveře do vinařství jsou návštěvníkům otevřená i bez objednání. Morava není jen skvělé víno, ale také jídlo. Při vašem cyklovýletu tak můžete navštívit výrobnu strážnických brambůrků ve Strážnici. Dobré je však prohlídku objednat dopředu a celý výlet do Strážnice si naplánovat. Pokud budete mít štěstí, třeba vás výrobnou provede i sám pan majitel Hobža nebo budete moci ochutnat brambůrky přímo z pásu.

Když vinice nelákají

Jestliže vás víno příliš neláká, můžete se vydat za památkami. Třeba na jeden z nejmalebnějších zámků Moravy a to na Mikulovský zámek či do Lednicko- valtického areálu, zapsaného do seznamu světového dědictví UNESCO.  Do areálu můžete zavítat ve deštivých dnech, naopak v teplejších dnech se zase ještě trochu zchladit ve vodních nádržích Nové Mlýny.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *