Půjčka na dovolenou jako finanční rezerva? Ano, ale…

Odborníci na domácí finance by v souvislosti s půjčkou na dovolenou propadli v zoufalství, ale přesto může nastat situace, kdy není vhodně zvolený finanční produkt od věci. Pokud se vám na dovolenou nepodařilo ušetřit, měli byste raději zůstat doma nebo si vybrat levnější alternativu. Může se však stát, že nebudete mít nic navíc – tedy železnou rezervu, která by vás mohla v zahraničí vytáhnout z maléru. A právě to je případ, kdy vám přijde vhod půjčka.

Požádejte si o „půjčku zdarma“

Mít bokem pár set až tisíc korun není nikdy k zahození. Na dovolené se může přihodit ledacos – třeba se vám porouchá auto, budete muset uhradit výdaje za ošetření apod. K těmto účelům vám poslouží rychlá nebankovní půjčka.

Půjčka na dovolenou

Vtip je v tom, že některé nebankovní společnosti poskytují tzv. první půjčku zdarma. Znamená to, že zaplatíte pouze tolik, kolik jste si půjčili – bez poplatků či úroků. Obvykle se jedná o částku ve výši několika tisíc korun, ale právě to je jako rezerva na dovolenou zcela dostačující.

Před odjezdem na dovolenou si zažádáte o půjčku a peníze si vezmete s sebou. Pokud je po návratu z dovolené (pozor – doba splatnosti většinou nesmí překročit 30 dní!) vrátíte, nebude vás rychlá půjčka stát ani korunu navíc.

Kde se po nebankovní půjčce poohlédnout?

Možná jste to nezaznamenali, ale v důsledku nedávných legislativních změn z nebankovního trhu zmizla drtivá většina poskytovatelů. Nyní mohou půjčky nabízet pouze společnosti, které mají certifikaci od ČNB.

S ohledem na výše uvedené skutečnosti jsou nyní nebankovní půjčky mnohem bezpečnější. Přesto si o daném poskytovateli zjistěte všechny důležité informace a požádejte o půjčku tam, kde vám nabídnout nejvýhodnější podmínky – ve vašem případě tedy první půjčku zdarma. Dobrou volbou jsou společnosti sdružené pod hlavičkou Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ).

Asociace poskytovatelů půjček

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.