Eilat

Eilat nabízí koupání po celý rok

Léto je již dávno pryč a sychravé podzimní měsíce člověku příliš na náladě nepřidají. Pokud si ji chcete zlepšit zcela přirozeným způsobem, vydejte se někam za sluníčkem. Zapomenete na starosti všedních dní a stres, který vám přináší zaměstnání. Že se vám do Evropy nechce a Egypt není zrovna tím optimálním, co byste museli vidět? Pak navštivte Izrael. Tato země má stoprocentně co nabídnout a s největší pravděpodobností se nesetkáte ani s dlouhými řadami turistů. Naším tipem je letovisko Eilat.

Dan Panorama

Koupání kdykoli v roce

Ať už vyrazíte kdykoli, počasí Eilat nabídne pokaždé luxusní. Patříte-li mezi milovníky sluníčka, jste na správném místě. V průběhu roku zde svítí neuvěřitelných 360 dní. Vše je dáno i polohou této destinace. Nachází se na samotném jižním cípu Izraele, a to na pokraji Negevské pouště. Situováno je ale zároveň u břehů Rudého moře. Koupání spojené s dováděním u moře se tak stane vaší denní realitou.

Spousta zábavy u mořských břehů

Eilat je destinací, která se vyznačuje maximálními možnostmi relaxace a zábavy. Předurčuje jej k tomu do jisté míry i samotné Rudé moře. Vybrat si tady lze ze spousty vodních sportů v čele s jachtingem anebo jízdou na vodních lyžích. Velmi oblíbené jsou také výlety lodí s proskleným dnem. Podívat se budete moci i do podvodní observatoře anebo na Delfíní útes. Plavání a potápění s těmito zvířaty je kouzelné.

Dan Panorama

Kam na výlet v okolí Eilatu?

Odpovědí na tuto otázku je hned několik. Izrael má z hlediska poutavých přírodních scenérií co nabídnout. Důkazem budiž kupříkladu údolí Timna ležící severně od Eilatu. Právě sem se lze vydat obdivovat pískovcové útvary a starověké památky. Padesát metrů vysoké Šalomounovy sloupy, zbytky egyptského chrámu či tunely v pískovci vám jistě učarují. Vyrazte i do botanické zahrady přímo v Eilatu či do nejstarších měděných dolů v jeho okolí. Přesvědčili jsme vás? Let do Eilatu trvá pouhé 4 hodiny. Stačí se obrátit na cestovní kancelář Kareta Tour nabízející pobyty třeba v luxusním hotelu Dan Panorama.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *