Ďáblovo moře jako magnet pro záhadná zmizení

ďáblovo moře

Ďáblovo moře se nachází u pobřeží Japonska a souvisí s nevysvětlitelnými zázraky, jako jsou záhadná zmizení, nevysvětlitelná světla a podivuhodné magnetické anomálie. Plavidlo s 31 osobami na palubě, které se sem vydalo za účelem prozkoumání všech záhad, zmizelo beze stop. Nebyla nalezena žádná navigace ani vysílačky.

Paranormální jevy v akci

Ďáblovo moře se nachází v Tichém moři, východně od japonských ostrovů. Trojúhelníkový úsek se táhne od Guamu k okraji Filipín a poté k ostrovu Jamatai u Japonska. Oblast je navíc známá jako „Dračí trojúhelník“. Podobně jako u proslulého Bermudského trojúhelníku jsou zde překážky se signály, komunikačním a trasovým vybavením. Trasa podle kompasu nebo rádia není myslitelná. Je to zvláštní a děsivé. Místo, kde mizí letadla a lodě.

Pod hladinou se údajně skrývá kráter aktivní sopky. Podle jedné legendy se na mořském dně vyskytují nebezpeční vodní draci, kteří během okamžiku stáhnou pod vodu projíždějící lodě a námořníky. Co je na tom pravdy?

Zmizení a smrt

Nejzáhadnější případy v historii mořeplavby se odehrály právě zde, v Ďáblově moři, známém navíc jako Dračí trojúhelník. Oblast není na mapě nijak zvlášť vyznačená, ale námořníci se jejích nejasných legend obávali po staletí. Mezi nejznámější případy ztracených lodí patří zmizení japonské výzvědné lodi Kaiyo Maru č. 5, která měla na palubě 31členný tým. V letech 1949 až 1953 zde zmizelo sedm malých rybářských bárek.

Jednoho únorového dne roku 1948 zde proplouvala na cestě do Jakarty nizozemská nákladní loď Ourang Medan. A právě někde v těchto končinách se po rozhlasových vlnách ozvalo zběsilé volání o pomoc, které vyslechl rádiový správce americké depeše Silver Star. Kapitán Silver Star dal pokyn ke změně kurzu do oblasti Ourang Medan. Ostatní plavidla v tu chvíli v dosahu učinila stejně. Ale Silver Star se k nim dostala jako první. Správce rádia oznámil, že všichni důstojníci, počítajíc kapitána, jsou mrtví a celá skupina na můstku je mrtvá. V tu chvíli se odmlčel a jeho poslední slova zněla: „Umírám.“ V tu chvíli se odmlčel.

Protože nikdo nereagoval na další pokusy o komunikaci, byla vyslána skupina šesti námořníků. Ti  objevili Ourang Medan po několika hodinách. Po nástupu do transportu jim skutečně ztuhla krev v žilách. Na palubě ležela mrtvá těla členů týmu, která byla ztuhlá v bizarních polohách, jako by je něco zamrazilo. Poté, co muži vyklidili Ourang Medan, vypukl na palubě požár. Následoval obrovský výbuch, který poslal expedici i s její záhadou ke dnu.

Nebezpečné jedovaté látky nebo něco jiného?

V 50. letech 20. století zde byla potvrzena přítomnost podmořské sopky. Sopečný pohyb může objasnit alespoň některá zajímavá zmizení. Ne tak v případě Ourang Medan, která byla zmíněna výše. Existuje řada hypotéz o této záhadné události, která si vyžádala životy nizozemských námořníků a vedla ke zničení lodi.

Ďáblovo moře - útok
Foto: Pixabay

Jednou z možností je, že posádka propašovala nebezpečné chemikálie, konkrétně kyanid, nervový plyn a nitroglycerin. Poté, co se voda dostala k nákladu, vypouštěla škodlivé plyny, které skupinu udusily. Loď pak vybuchla kvůli nitroglycerinu. Další vysvětlení zahrnuje, že námořníci byli oběťmi mimozemšťanů. A protože většina mrtvých ukazovala k nebi s výrazy strachu, je možné, že šlo o útok zvenčí.

Tajemná zmizení lze pozorovat i v dnešní době

Někteří připouštějí, že pohromy jsou výsledkem nadpřirozeného působení pod povrchem i nad ním. Prý jde o kombinaci přírody – vodní tornáda, bouře apod. V roce 1980 zmizela v okolních vodách loď MV Derbyshire, která byla téměř dvakrát větší než populární Titanic. Loď nevyslala žádnou zprávu s potížemi. Za její potopení zřejmě mohla bouře. Řada jedinců však připouští, že Ďáblovo moře ovládají mimořádné síly. Kde je pravda, je těžké zjistit.

Zdroje info: icesty.cz, svetobeznik.info

Náhledové foto: Pixabay