Do ZOO Zlín za pololetní vysvědčení vstupné jen 1 korunu

Zoologická zahrada Zlín patří mezi nejatraktivnější turistické destinace na Moravě. Za loňský rok ji navštívilo na 770 tisíc návštěvníků, což ZOO přineslo vysoké vlastní příjmy. Tím, že dokáže pokrýt až 91 procent všech svých nákladů, se ZOO Zlín řadí mezi zahrady s nejvyšší soběstačností na světě. Proto si může dovolit nabídnou návštěvníkům různé zajímavé akce, mezi které patří i vstupné pro děti za 1 korunu. Kdo toho může využít?

Do ZOO Zlín za kačku

Pololetní vysvědčení se kvapem blíží a zanedlouho se jím budou moci žáci základních a středních škol pochlubit svým rodičům. Za sebou budou mít tu více, tu méně úspěšný půlrok učení. V tomto ohledu myslí na ně i zlínská zoologická zahrada, která na dny od 2. do 4. února 2023 připravila akci, kdy žáci budou mít vstupné jen za 1 korunu. Každý žák základní nebo střední školy, který na pokladně ZOO předloží své pololetní vysvědčení, zaplatí za vstup je symbolickou cenu. Akce platí pro české i slovenské žáky. A je jedno, jaké známky na vysvědčení budou. Odměny se tedy dočkají i ti, co nemají samé jedničky.

Co si v ZOO Zlín nenechat ujít

Své kouzlo má zoologická zahrada v každém ročním období. I v zimě dokáže nabídnout zajímavý svět zvířat. Během jedné návštěvy a procházky po zoologickém areálu projdete hned všech pět kontinentů, kterým je přizpůsoben i výběr jednotlivých expozic.

Tropická hala Yukatan

Kousek od hlavního vchodu do ZOO se nachází tropická hala Yukatan. V ní je teplo, i když všude okolo panuje chladná paní Zima. Po příchodu dovnitř se vám tedy orosí brýle na nose, pokud je nosíte. Těšit se zde můžete mimo jiné i na vydry obrovské, jejichž výběh celé hale dominuje. Připadat si tu budete opravdu jako v nějakém tropickém lese. Občas se vám nad hlavou vznese nějaký pták, z větve na větev tu budou skákat malé opičky.

Karibuni. Foto: Jana Fojtíková 

Krmení rejnoků

Velkou atrakcí zlínské zoologické zahrady je krmení rejnoků. Jejich expozice se nachází v blízkosti zámku. Určitě si ji nenechte ujít. Kdy jindy máte možnost se dotknout živého rejnoka? Za 40 korun si můžete koupit krmení a zvířat jím potěšit.

Něco dobrého na zub

Cestou ke Gora Arku nedaleko sezónního vstupu do ZOO se zastavte v Chocolatérii, kde prodávají výborné čokoládové pralinky různých druhů, dezerty i dorty a samozřejmě výbornou černou kávu. Otevřeno mají denně.

Gora Ark – voliéra pro supy

Novou expozicí od roku 2023 je voliéra určená pro supy a hadilovy. Jmenuje se Gora Ark a nabízí pohled na tato zvířata. Můžete se zde posadit na tribunu a v klidu si užívat jejich přítomnosti. Když budete mít štěstí, uvidíte i jejich krmení. Součástí voliéry jsou bronzové sochy, pocházející z Nigerie od tamních umělců.

Karibuni – výběh pro slony

Od loňského roku se může ZOO Zlín pochlubit kompletním sloním stádem, které tvoří slonice Kali, Zola a Ulu, slůně Zyqarri a sloní samec Jack. Tři sloní samice v ZOO žijí již dvacet let, malé slůně se narodilo v roce 2021 a samec Jack přicestoval z Maďarska loni. Dohromady tvoří zajímavou podívanou.

Zdroj: Zoozlin.eu, redakce 

Gora Ark. Náhledové foto: Jana Fojtíková 

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.