Domácí repelent proti hmyzu: Vyžeňte komáry odkudkoliv. Tyto 2 suroviny zatočí s obtěžujícími komáry během léta

Komár

Jak na domácí repelent proti hmyzu a zbavit se komárů bez repelentu a chemie? Ano, opravdu to jde! Zatočte s otravnými komáry díky jednoduchému triku, který zaručeně funguje. Proč to udělat?

V první řadě samozřejmě proto, že nemusíte vyhazovat peníze za různé drahé a mnohdy nefunkční přípravky. Dalším důvodem je to, že si můžete výrazně zpříjemnit pobyt venku.

Co budete potřebovat

Aby se dílo podařilo a skutečně došlo k tomu, že vytvoříte silný a ekologický odpuzovač komárů, je na místě mít k dispozici také všechny potřebné ingredience. Naštěstí jsou jenom 4 a jedná se o toto:

  • plastovou láhev
  • 1 šálek teplé vody
  • 1/4 šálku hnědého cukru
  • 1/4 čajové lžičky droždí

Jak vyrobit domácí repelent proti hmyzu na terasu

Tmavou láhev prořízněte na dvě poloviny. Pokud takovou láhev nemáte, klidně ji obarvěte. Právě to, aby byla tmavá, je v celém postupu důležité. Komáři na tmavém místě odpočívají, proto je nejvhodnější. Hnědý cukr nechte roztát v horké vodě. Důležité je, aby se dobře rozpustil. Není na škodu nechat vodu mírně zahřát, čímž celý postup urychlíte.

Foto: Pixabay

Do cukrové vody přidejte kvasnice, které již nemusíte míchat. Horní polovinu láhve vsuňte do druhé tak, aby vám vznikl trychtýř. Kvasnice produkují oxid uhličitý, který komáry přiláká. Oxid uhličitý a kyselina mléčná je přesně to, co komáři oblibě. Jakmile se dostanou kam mají, jsou v pasti.

Co možná nevíte o komárech

Komáři napadají pouze savce, protože krev „nepocházející ze savců“ neobsahuje pro ně chtěné látky. Produkce kyseliny mléčné je do značné míry ovlivněna i tím, co jíme. Vyhněte se tedy banánům, bramborám, meruňkám ale i všem slaným potravinám. I proto se říká, že na někoho komáři jdou a na někoho nikoliv. Nyní již víte, že to není náhoda, ale jde jenom o to, co člověk jí a co následně jeho tělo produkuje na látky. Vy to nezjistíte, ale citlivý komár to pozná během krátké chvíle. Pokud se chystáte do místa kde je výskyt komárů větší, myslete na prevenci i po této stránce.

Zdroj: https://eshop.ekokoza.cz/cs/blog/domaci-prirodni-repelenty-a-triky-proti-hmyzu-b247.html, https://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-jak-na-to/326823/vyrobte-si-domaci-repelent-levny-a-bez-chemie-plati-na-komary-i-klistata.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.