Kam v červenci na pivní festival? Do Padochova, Smiřic, Náchoda a Svijanského Újezdu

Někdo rád tráví volný čas pochodem po hřebenech hor, jiný se rád promenáduje v lázních, další se těší z koupání v rybníku a někoho baví chodit na gastrofestivaly. Tam si totiž přijdou na své jeho chuťové buňky. Pojďme se podívat, kde se o prázdninách budou konat festivaly, jejichž hlavním tématem bude pivo.

Pivní festival Padochov 2022

Po roční pauze se bude konat v Padochově nedaleko Oslavan 14. velký festival malých pivovarů, a to první prázdninovou sobotu 2. července 2022. Ve 13:00 hodin se otevře Pivovarská brána a festival bude zahájen ve 13:14 hodin naražení prvního pivního soudku generálním sponzorem festivalu. K dispozici bude na 40 druhů piva – klasické desítky, pivní speciály, a to z produkce více než 10 minipivovarů z celé České republiky. Součástí nabídky budou i nealko nápoje, limonády a bohaté občerstvení včetně doprovodného programu.

Pivní pohoda 2022 Smiřice

Na velkém nádvoří smiřického zámku se 5. července 2022 v čase od 10:00 do 22:00 hodin uskuteční 2. ročník festivalu dobrého piva, jídla a hudby Pivní pohoda 2022. Na výběr budou zajímavá piva z malých pivovarů, zahraje k tomu dobrá hudba a budete si moct dát i něco dobrého do žaludku. Od 14 do 18 hodin bude možné navštívit Kapli Zjevení Páně v rámci komentované prohlídky, galerii pohlednic. Zájemci se budou moci seznámit i expozicí věnované rekonstrukci kaple.

Fotografie: Pixabay

Náchodské pivobraní 2022

Největší události letních prázdnin v Náchodě je 9. ročník festivalu Náchodské pivobraní 2022. Konat se bude 16. července letošního roku v centru města na Masarykově náměstí. Vystoupí na něm Mig 21, Malina Brothers, Benjaming´s Clan, Divokej Bill Revival a další hudebníci.

Slavnosti svijanského piva 2022

V areálu koupaliště Svijanský Újezd se 16. července 2022 uskuteční 33. Slavnosti svijanského piva. Nebude pochopitelně chybět pivo Svijany, jež poteče ze 160 píp, kulinářské speciality, pivní zmrzlina a lunapark pro děti. V rámci programu vystoupí Pokáč, Děda Mládek Illegal Band, Dymytry, Bára Poláková, České srdce a další skupiny.

Zdroj: https://www.pivomol.cz/33-slavnosti-svijanskeho-piva-2022; https://www.mestosmirice.cz/pivni-pohoda/a-1448; https://www.pivni-festival.eu/

Náhledová fotografie: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.