Zmrazený prostředek na mytí nádobí a plastový sáček se na výletě vždycky hodí. Budete překvapeni, jak

Turistika

Proč zmrazit prostředek na nádobí v plastovém sáčku? Jeho použití je skutečně všestranné. Až příště vyrazíte na výlet, vezměte si s sebou zmražené sáčky s prostředkem na nádobí. Zjistíte, že jsou opravdu velmi praktické.

Obvykle tohoto pomocníka používáme jen na mytí nádobí. To však není jediný způsob, kterým nám může opravdu skvěle prospět. Naopak. Pokud víte, jak na to, dokážete prostředek na mytí nádobí využít i mnoha neotřelými způsoby. Jeden z nich například počítá s jeho zmrazením v sáčku. A co si s ním počít dál?

Výroba domácího chladicího sáčku

Dost možná znáte oblíbené plastové sáčky naplněné gelem, které bývají k dostání v obchodech. Jejich cena se pohybuje v řádu desetikorun, leckdy i více. Málokdo však ví, že si stejně užitečného pomocníka můžeme vyrobit i doma, a to doslova za pár korun. Stačit vám k tomu budou jen tři věci:

  • uzavíratelný plastový sáček určený do mrazničky,
  • 250 ml prostředku na nádobí,
  • 60 ml isopropylalkoholu.

turista

Foto: Pixabay

Jednoduše smíchejte prostředek na mytí nádobí s alkoholem a tuto směs nalijte do mrazicího sáčku. Musí být dobře promíchaná. Sáček naplňte asi ze dvou třetin a následně se pokuste vytlačit co nejvíce přebytečného vzduchu. Jakmile budete mít hotovo, uložte ho do mrazničky a počkejte, dokud zcela nezmrzne.

Jak zmrazený sáček používat

Obsah uvnitř díky alkoholu téměř ztuhne – ale jen téměř. Výsledkem tedy nebude tuhá kostka ledu, ale flexibilní chladivý pomocník, kterého můžete použít třeba při nejrůznějších úrazech nebo otocích. Jednoduše ho přiložte na místo a nechte působit. A jakmile vám poslouží, můžete ho nechat znovu ztuhnout.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Cgeh9sNY-bY, https://www.medicalfox.cz/chladici-gelove-obklady

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.