cu3

Dovolená na Kubě – kdy jindy, než teď?

Vzhledem k poněkud nejisté politické situaci se ceny zájezdů na tento exotický ostrov pohybují stále někde u příjemného minima. Ale protože akutní konflikt zatím nehrozí, určitě se vyplatí podívat se na Kubu ještě předtím, než se něco skutečně stane.

Tak to alespoň tvrdí mnohé cestovní kanceláře. A proč vlastně ne? Vždyť už za pouhých čtrnáct dní dokážete využít vše, co může tento nevšední kousek exotiky, který inspiroval mimo jiné romantické příběhy o nelítostných pirátech, nabídnout.

Zastávka číslo jedna – Havana

Ano, svou dovolenou byste rozhodně měli započít zde – v hlavním městě ostrova, které potěší všechny návštěvníky nevšední koloniální architekturou a bohatým denním i nočním životem. Salsa, kubánské doutníky, nádherné ulice, kostely, vyhlídky – to všechno vám bude ke štěstí stačit nejméně na první dva dny.

cu2

Náš tip: Doporučujeme zejména El Morro, ze kterého je nádherně vidět celé panorama města.

A až se toho všeho dost nabažíte, zamiřte na západ do Vinales (nebo také Viňales) – malého městečka s typickou venkovskou architekturou, které turisté označují za nejpříjemnější místo pro relaxaci na Kubě vůbec. Odtud je to jen pár kroků do stejnojmenného údolí, ukrývajícího unikátní komplex skalních útvarů, zapsaných i do seznamů UNESCO. Jen vás při obdivování krajiny nesmí překvapit množství tabákových políček, zdejší červená půda je totiž velmi úrodná a místní toho náležitě využívají.

Trinidad – Perla Karibiku

Typická atmosféra Kuby se odráží i zde. Trinidad opravdu vypadá, jakoby pocházel z jiného času a jiného místa. Pokud chcete nasát autentickou historickou atmosféru Kuby. Stačí k ubytování využít některé z místních casas particulares a zastavit se na oběd na některou z místních specialit. Téměř všude dojdete pohodlně pěšky a mnohé památky jsou v lepším stavu oproti např. Havaně, zde se totiž investovalo do mnohých nákladných rekonstrukcí.

cu1

A jak je to s tou pirátskou romantikou? Pokud chcete na vlastní oči vidět místo, které inspirovalo Roberta Louise Stevensona k napsání Ostrova pokladů, vypravte se lodí na Isla de Juventud. Právě ten patřil mezi hlavní pirátské základny těch nejhorších mořských vlků.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *