Dovolená na lodi je super zážitek pro všechny správné dobrodruhy

Jachta

Začínáte pomalu vymýšlet, jak prožijete dlouho očekávanou letní dovolenou? Nebaví vás jen sedět na pláži a ztrácet čas, když můžete objevovat a poznávat? Nemáte rádi přeplněné hotely? Pak na to tentokrát jděte jinak – ubytujte se na vlastní lodi. Jak taková dovolená vypadá?

Domov na vodě

V posledních letech roste obliba alternativních způsobů trávení dovolené. Ne všichni Češi zkrátka chtějí ležet čtrnáct dní na pláži v Egyptě ihned vedle hotelu. Přesně proto si lidé pronajímají karavany, stany, a dokonce i lodě. Právě dovolená na lodi vám poskytne úplně jiný pohled na trávení volného času v zahraničí.

Nejedná se přitom o žádný nedosažitelný luxus pro bohaté. Třináctimetrovou loď se čtyřmi kabinami (ložnice pro několik lidí, kuchyňka, záchod, sprcha) si pronajmete přibližně za 1 200 euro na jeden týden. To je mnohem levnější než spousta ne zrovna kvalitních hotelů.

Bavíme se přitom o zbrusu nové lodi s kompletním vybavením a celou řadou vychytávek – autopilot, ventilátory, elektrické WC, venkovní reproduktory s Bluetooth, solární panely, USB a další technologie. K dispozici jsou samozřejmě i luxusnější varianty pro movitější nadšence.

Poznejte moře i přístavy

Takové lodě si můžete pronajmout například v Řecku, Chorvatsku, Itálii, Norsku i řadě dalších zemí. Záleží jen na tom, který kraj chcete poznat.

Nejlepší bude, když se sami podíváte na webové stránky pod výše vloženým odkazem. Dostanete se do prostředí oblíbených poskytovatelů ze společnosti Seawolf. Ti nabízí desítky a desítky různých lodí napříč několika státy.

Prohlédněte si jednotlivé nabídky, prolistujte fotografie a rozhodněte se sami. Určitě však příliš neváhejte s rezervací, protože přesně v tento moment si lidé zamlouvají všechny dostupné termíny.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.