Kláštery Meteora

Dovolená Řecko: Kláštery Meteora nemůžete vynechat

Řecko je bezesporu krásnou zemí, která dokáže nabídnout vynikající dovolenou. Jestliže se nehodláte pouze válet u mořských břehů, měli byste se snažit ideální cíle pro pěší turistiku. Naším tipem jsou pro Řecko kláštery Meteora. Jedná se o unikátní skalní systém klášterů, který nelze spatřit nikde jinde na světě. Skalní městečko ve vás stoprocentně vybudí emoce. Již jen fakt, že kláštery leží římo na vrcholcích skal zhruba 400 metrů nad Thessalskou rovinou, je obdivuhodný. I proto sem míří každým rokem tisíce turistů. Jak tedy vypadají kláštery Meteora, jaké je jejich poselství a jak se k nim dostat?

Kláštery Meteora

Úzkost a obdiv

Přesně tato dvě slova dokážou popsat vzhled klášterů Meteora. Vrcholky skal v kombinaci s netradičními budovami vypadají unikátně. Byzantská architektura navíc dává celému komplexu zcela jedinečnou tvář. Život v drsném prostředí skal musel být skutečně tvrdý a nesmlouvavý. I Meteora postupně ale čí dál tím více trpí působením času a klimatických podmínek. Své také vykonaly davy turistů. Až do doby nedávno minulé byly kláštery přístupné pouze kladkou s lanem. Kombinace Olympské riviéry a právě návštěvy klášterů je skvělá.

Chtěli být zkrátka blíže k Bohu

Samotné skály okolo kláštera vznikly dle geologických průzkumů již v době třetihor. Meteora se stala místem nedostupnosti a naprostého klidu. Mnichové tady mohli svůj život trávit mnohem blíže k Bohu, a to jak díky své samostatnosti a oproštění od lidí, tak i díky poloze klášter. Prvním poustevníkům na tomto místě sloužily k úkrytu zejména jeskynní komplexy, a to již v 10. století. Postupem času zde vznikly zajímavé budovy. Vždyť jen v průběhu 15. a 16. století jich vzniklo 24.

Kláštery Meteora

Vstup na kláštery Meteora

Ke klášterům se dostanete po schodech vytesaných na skále. Určitě byste ale měli dbát na dodržení některých základních pravidel. Ženy musí mít oblečení, které je příliš neodhaluje. Pozor i na šortky a krátké oděvy. Za poplatek si mohou ženy zapůjčit dlouhé sukně. Není od věci zjistit si i další podrobnosti.

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *