Jaké nabízí Kolín nad Rýnem památky

Kolín nad Rýnem

Největším městem Severního Porýní-Vestfálska je Kolín nad Rýnem. Známé je již od období Keltů, kdy sloužilo jako oppidum. V průběhu první století se sem dostali i Římané a následně se v této oblasti nacházela i velká osada Germánů. Ostatně známé je především římské označení Germania Inferior. Hlavní město této provincie neslo název Colonia. Ostatně dodnes je jedním z nejznámějších antických artefaktů hrob vojáka Poblicia. Podívat se ale můžete i na Dionýsovu mozaiku a spousty dalších památek. Představme si památky tohoto krásného města podrobněji.

Římské stopy…

Římské dědictví je patrné v Kolíně nad Rýnem na spoustě místech. Jmenovat bychom mohli například mauzoleum římské rodiny Weidener Grabkammer. Vzniklo již ve 2. století před naším letopočtem. Dvoupatrová budova zaujme nejen bustami členů římské rodiny, ale také třeba velkými vápencovými křesly. Určitě se ale můžete klidně podívat i na další památky, které již třeba se starověkým Římem nemají pranic společného.

Kolínská katedrála

Majestátní katedrála v Kolíně nad Rýnem

Naprosto skvělé pohledy se vám nabídnou především u Kolínské katedrály. Jedná se o sídlo zdejšího arcibiskupa. Každý den ji navštíví zhruba 20 000 turistů. Stavba objektu začala již ve 13. století, nicméně trvala velmi dlouhou dobu. Dokončena byla až v roce 1880. Zaujme především svými monstrózními rozměry. Délka činí 144,5 m a šířka 86,5 m. Úctyhodné výšky 157 metrů dosahují její věže. Uvnitř katedrály se nachází skvostný a architektonicky velmi cenný oltář.

Když na vás dýchne středovek

Mimo samotné katedrály si můžete prohlédnout i pozůstatky středověkého města. Zejména tři středověké brány se dochovaly v takřka totožném stavu. Původně jich bylo celkem 12. Během druhé světové války ovšem bohužel došlo k destrukci většiny krásných památek, které zde byly. Pokud nabídne počasí Kolín nad Rýnem v luxusní slunečné podobě, budete se opravdu bavit a vzdělávat.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.