Island

Ostrov Island láká: Jak se tam dostanete

Vyrazit na výlet do některé ze skandinávských zemí a na sever nebylo nikdy jednodušší. Stačí si pouze sbalit batoh a vydat se vstříc skvělým zajímavostem. Nemusíte nutně využívat služeb cestovní kanceláře, která má poměrně vysoké ceny a také vás může vláčet spíše po pamětihodnostech a z přírody toho moc nespatříte. I proto se vyplatí vyrazit čistě na vlastní pěst a užívat si volných chvil ve zdejší nádherné přírodě, která má stoprocentně co nabídnout. Alternativ je hodně. Jak se tedy na Island dostat?

Island

Přímé letecké spojení

Využít můžete klidně i přímé letecké linky vedoucí do Reykjavíku z Prahy. Za pouhé dvě hodiny se sem dopravíte a můžete začít objevovat jeho krásy. Letenka vás se všemi poplatky vyjde plus mínus na 150 eur. Stačí tedy vyrazit do Prahy, najít si tento spoj a máte vyhráno. Jinak není problém využít služeb i některých nízkonákladových společností. Vydávají se zpravidla pouze z Berlína nebo Krakowa. Náklady na přesun na některé z letišť jsou ale zpravidla vysoké a nevyplatí se.

Autobus se nevyplatí

Vydat se na Island můžete i prostřednictvím autobusu. Klasické cestovní kanceláře určitě nabídnou i tuto alternativu. Linkovými se nevydávejte, stálo by vás to moře času a i dálkové spoje jsou velmi zdlouhavé. Zajímavou volbou je ale cestování vlastním automobilem. Užijete si tak dokonalou svobodu. Musíte mít ovšem dostatek času.

Island

Za zážitky vlastním autem

Jestliže chcete, abyste na výlet vedoucí na Island nikdy nezapomněli, využijte cestování po souši. I po Islandu se můžete pohodlně přemísťovat dle libosti. Nachází se tu sice i půjčovny, nicméně ceny vozů nejsou nijak nízké. Pokud hodláte vyrazit autem, měli byste mít silný vůz, optimálně s pohonem 4×4. Cesta povede přes Německo a následně do Dánska. Tam už se necháte naložit na trajekt a přes širé moře budete převezeni až na ostrov. Po cestě zpátky se můžete stavit třeba do Irska, jež má rozhodně co nabídnout.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *