Burgas

Dovolená v Bulharsku: Ideální pro partu i rodinu

Dovolená u moře v Evropě, krátká doba letu, nízké ceny a minimum omezení. To je dovolená v Bulharsku.  Nyní velmi oblíbená letní destinace. Nikdo si možná říká, že do této balkánské republiky by ho nikdo nedostal. Většina lidí má však o Bulharsku zkreslené představy zejména v tom jak dovolená vypadala před pár desítkami let. Mnohé se, ale změnilo a z Bulharska se stává stále modernější a modernější letní destinace pro všechny.

Pro partu i rodinu

Bulharsko je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro partu kamarádů.  Stejně jako třeba v Turecku nebo Egyptě i v Bulharsku najdete moderní a prostorné hotelové komplexy s bazény, bary, restauracemi a připojením na wi-fi. To všem jen pár metrů od moře a písčité pláže. Co se týká cen, ty jsou dost podobné jako u nás. Navíc v každém letovisku najdete spoustu obchodů, supermarketu atd., kde si nakoupíte vše, co chcete jako doma.  Velmi příznivé jsou i ceny v restauracích. A samozřejmě vyhlášená zmrzlina na každém rohu, jejíž cena se nepočítá za kopečky, ale na váhu.

Destinace bez omezení

Asi jedinou nevýhodou je placení lehátek a slunečníků na pláži. Cenou jsou fixní a v žádném případě se zde o cenách nesmlouvá a to ani v obchodech.  Jestliže nemáte zájem o určitý servis, prostě jdete o kus dál, kde se už na lehátka třeba ani nehraje. Slunečník nebo lehátka si můžete samozřejmě přivést i vlastní. Bulharsko není muslimská země, takže omezení v podobě určitého oblečené zde není. Každému je jedno co máte na sobě. Muži určitě ocení alkoholické nápoje za skvělé ceny a ženy zase obchody všemožných značek nebo historické památky.

Kam konkrétně zavítat?

Skvělou dovolenou můžete strávit ve střediscích jako je Nesebar, Pomorie, Primorsko či Elenite.  Za zmínku stojí také určitě město Sozopol, které je plné historických památek, restaurací a obchůdků. Pokud byste si chtěli udělat výlet z vašeho letoviska na jiné vzdálenější místo, je vám k dispozici autobusová doprava nebo taxislužba.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

1 komentář

  1. Lucka Odpovědět

    Hezký den, co se týče dovolené, právě vybíráme destinaci, kam se podívat. Nějaké nabídky mají třeba tady: https://www.nev-dama.cz/leto. Ještě právě úplně nevíme, kam chceme. No uvidíme, co vybereme :). Kdybyste měli nějaké tipy na pěkná místa krom Bulharska, určitě sem s nimi. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *