Kranjska Gora

Kranjska Gora: Slovinsko jako ráj milovníků zimních sportů

Zima je už v podstatě za rohem a patříte-li mezi vyznavače zimních sportů, stoprocentně už vyhledáváte mezi zimními pobyty. Většinou se spousta lidí dívá jako první na rakouská a italská zimní střediska. Když chceme ušetřit, postačí nám zimní centra v našich pohořích. Jestliže chcete vsadit na vysokou kvalitu služeb, dostupné ceny a precizně připravené dlouhé sjezdovky, vyplatí se navštívit Slovinsko. My konkrétně doporučujeme středisko Kranjska Gora. O jeho kvalitách vás přesvědčíme v tomto článku.

Kranjska Gora

Tady lyžování a snowboardingu rozumí

Ač mají mnozí Slovinsko spojené spíše s letními pobyty u moře či ve vnitrozemí, jedná se o zemi s krásnými alpskými středisky. V současné době nabídne Kranjska Gora lyžování na více než 20 km sjezdových tras. Zalíbení zde najdou jak nároční lyžaři, tak i začátečníci. Ostatně několik sjezdovek se může pochlubit homologací FIS. Koná se zde i podnik světového poháru ve sjezdovém lyžování. Z Prahy se sem dopravíte autem pouze za nějakých 7 hodin.

Atraktivní ceny skipasů a doprovodné služby

Pokud vyrážíte do Rakouska, musíte se smířit s astronomickými cenami skipasů. Lyžování Kranjska Gora stojí na den 30 eur. Jestliže si zakoupíte týdenní permanentku, cena půjde pochopitelně markantně dolů. Přijedete-li se svým malým dítkem, také ušetříte. Malí lyžaři a lyžařky do 6 let mohou brázdit sjezdovky zadarmo. Vynikající jsou i doprovodné služby. Hlad na sjezdovce není nic příjemného. Dát si v některém z bufetů, či v restauracích můžete třeba tradiční polévku jota, klobásku, jelito anebo sladkou tečku v podobě domácího štrúdlu.

Kranjska Gora trasy

Podívejte se i do ostatních středisek

Slovinsko v zimě, to není jen Kranjska Gora. Vydat se můžete třeba i do Kaninu nebo Mariboru. I tato zimní střediska si v ničem nezadají s těmi francouzskými nebo italskými či rakouskými. Ubytování ve Slovinsku také seženete za solidní ceny ve stylové podobě. Prostě se budete bavit…

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *