Kranjska Gora

Kranjska Gora: Slovinsko jako ráj milovníků zimních sportů

Zima je už v podstatě za rohem a patříte-li mezi vyznavače zimních sportů, stoprocentně už vyhledáváte mezi zimními pobyty. Většinou se spousta lidí dívá jako první na rakouská a italská zimní střediska. Když chceme ušetřit, postačí nám zimní centra v našich pohořích. Jestliže chcete vsadit na vysokou kvalitu služeb, dostupné ceny a precizně připravené dlouhé sjezdovky, vyplatí se navštívit Slovinsko. My konkrétně doporučujeme středisko Kranjska Gora. O jeho kvalitách vás přesvědčíme v tomto článku.

Kranjska Gora

Tady lyžování a snowboardingu rozumí

Ač mají mnozí Slovinsko spojené spíše s letními pobyty u moře či ve vnitrozemí, jedná se o zemi s krásnými alpskými středisky. V současné době nabídne Kranjska Gora lyžování na více než 20 km sjezdových tras. Zalíbení zde najdou jak nároční lyžaři, tak i začátečníci. Ostatně několik sjezdovek se může pochlubit homologací FIS. Koná se zde i podnik světového poháru ve sjezdovém lyžování. Z Prahy se sem dopravíte autem pouze za nějakých 7 hodin.

Atraktivní ceny skipasů a doprovodné služby

Pokud vyrážíte do Rakouska, musíte se smířit s astronomickými cenami skipasů. Lyžování Kranjska Gora stojí na den 30 eur. Jestliže si zakoupíte týdenní permanentku, cena půjde pochopitelně markantně dolů. Přijedete-li se svým malým dítkem, také ušetříte. Malí lyžaři a lyžařky do 6 let mohou brázdit sjezdovky zadarmo. Vynikající jsou i doprovodné služby. Hlad na sjezdovce není nic příjemného. Dát si v některém z bufetů, či v restauracích můžete třeba tradiční polévku jota, klobásku, jelito anebo sladkou tečku v podobě domácího štrúdlu.

Kranjska Gora trasy

Podívejte se i do ostatních středisek

Slovinsko v zimě, to není jen Kranjska Gora. Vydat se můžete třeba i do Kaninu nebo Mariboru. I tato zimní střediska si v ničem nezadají s těmi francouzskými nebo italskými či rakouskými. Ubytování ve Slovinsku také seženete za solidní ceny ve stylové podobě. Prostě se budete bavit…

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *