Dovolená v létě? Chtěli bychom věřit slibovači

Dovolená

Léto se pomalu blíží a mnozí z nás už se těší na dovolenou. Chtěli bychom vyrazit k moři, do hor, zkrátka kamkoli. Jen nebýt celou dobu doma, domácího komfortu už jsme si užili dost. Aktuálně náš krizový manažer hlásí, že bychom to měli vydržet a v létě si dovolenou užijeme. Máme mu věřit a skutečně se těšit? Těžko říct.

Raději neslibovat

Přesně tak. Bude rozhodně lepší, když se nic slibovat nebude. Už kolikrát jsme byli svědky planých slibů. Vzpomenout si můžeme třeba na rozvolňování v minulém roce, případně na další sliby spojené se zimní sezonou. Ta neproběhla. Zapomenout nelze ani na školství, kde se slibuje pravidelně, ale nic se neděje. Ostatně země mají školství, které relativně funguje. My pouze jakousi distanční směs něčeho. když premiér slíbí, že bude v létě dovolená, rád bych mu věřil, ale nějak to nejde. Vždyť i u ekologické katastrofy na Bečvě se slibovalo řádné vyšetření. Kde je? Každý si může odpovědět sám.

Dovolená

Kufr: Foto Pixabay 

Proočkovat co nejrychleji

Ano, očkování je přesně to, co je třeba vyřešit co možná nejrychleji. Jenomže ono to nějak drhne. Chybí nám vakcíny a také organizace lehce vázne. Někdo něco udělal špatně, ale moc se o tom nahlas nehovoří. Na dovolenou do zahraničí možná pojedou starší lidé, zdravotníci a učitelé, tedy všichni přednostně naočkovaní.

Jasněji bude po Velikonocích

Termíny dávat nikdo nechce s tím, že mnohem jasněji bude po Velikonocích. Co se ale v této době uvidí? Lze úspěšně pochybovat o nějaké obří změně. Sáhodlouze se zase budou politici přít o prodloužení nouzového stavu. Čeká nás zase zřejmě ta samá fraška jako minule. To se máme na co těšit. A vůbec, slibem nezarmoutíš.

Dovolená: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.