yacht-802319_640

Češi už plánují letní dovolené. Hodně se jich bude plavit na jachtě v Chorvatsku

Mezi českými turisty, kteří pravidelně vyrážejí během své letní dovolené za hranice republiky, roste počet těch, kteří se rozhodli plavit po moři. V oblibě ale nejsou jen zaoceánské velké lodě, ale zejména jachty. Máte-li o takovou dovolenou zájem, je třeba si pospíšit, než budou všechna plavidla zamluvená. A kde narazíte na největší počet Čechů?

Na kolik vás může vyjít jeden týden na jachtě

Podle Českých novin mají Češi zájem především o výhodné lodě s dobrým poměrem ceny a výkonu. Nebojí se ale jít ani do dražších pronájmů. Průměrně jsou ochotni utratit za týdenní pronájem jachty asi 3 000 eur, což je přibližně 78 tisíc korun. Svou letní dovolenou na lodi hodlají trávit většinou rodiny s dětmi nebo skupiny přátel o maximálním počtu 8 osob. Tolik říkají data českého vyhledávače Boataround.com.

Dubrovník: Foto Pixabay

Ani pandemie nezmenšila zájem o pronájem lodí

Plavit se po moři je pro mnoho turistů symbolem pohodově strávené dovolené, kterou vesměs považují za bezpečnou. Ani současná pandemie nemoci covid-19 nezmenšila zájem Čechů o trávení dovolené v zahraničí. Budoucnost tedy vyhlížejí optimisticky a plánují o sto šest. Není divu, že si lodě rezervují už nyní. Je totiž o ně zájem i ze strany zájemců z ostatních zemí – zejména z Německa a Skandinávie

A kam nejčastěji čeští turisté na loď vyrazí?

Bude to hlavně chorvatské moře, po kterém se budou Češi plavit. Ale stranou jejich zájmu nestojí ani ráj jachtařů ve Skandinávii, která ještě není postižená masovou turistikou. Boataround.com má ve své nabídce lodi i ve Finsku, Dánsku nebo Estonsku. Kdo chce poznat vzdálenější kraje, může si zamluvit místo v Brazílii, Argentině, Peru nebo Kolumbii. Opravdoví fajnšmekři si třeba vyberou loď po americkém zpěvákovi Frankovi Sinatrovi nebo pašerácích drog.

Zdroj info: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cesi-hojne-rezervuji-jachty-na-leto-objednavaji-drazsi-lode/2011174

Jachta: Náhledové foto Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.

1 komentář

 1. Kérkonoš Odpovědět

  Děkuji za definici slova ,,hodně,,!
  Doteď jsem to nechápal, ale teď už vím, že hodně znamená těch pár mili-onářů/jardářů.. jejichž jména se vejdou na papír formátu A4.
  Ale vy zřejmě pod slovo ,,Jachta,, zahrnujete i gumové čluny s motorem do 5ti kilowatt že?
  A taky výletní lodě, které nevlastníte, ale jen se na nich, za nekřesťanské peníze, vezete!
  Ale nevěšte hlavu, mám dobrou zprávu!
  Češi plánují letní dovolenou! Hodně se jich bude přepravovat proudovými letadly!
  Kdybch měl bulvární plátek a zveřejnil takový nadpis, tak by mě leckdo mohl podezírat z mistifikace, že snad ,,hodně,, čechů vlastní proudová letadla!
  Takovému nadpisu se říká clickbait a je to ta největší ubohost, které se dopouštějí už skoro všechna internetová media.
  Nemluvě o aroganci, která stojí za predikcemi, jak češi plánují dovolené…
  Jestli to máte ze sociálních sítí, tak tam půlka lidí ví prdlajs, co bude dělat, a ta druhá o tom lže, pokud se tedy bavíme o průměrném českém člověku.
  Samozřejmě vím, že Babiš se na jachtě plavit určitě bude! Ale radši bych vám doporučil nechat si tyhle provokace a plácat nějaký jiný slinty.
  Fakt to neni košér, zvlášť v době, kdy krachuje život každýmu 3tímu člověku a režim funguje jak za protektorátu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *