Češi už plánují letní dovolené. Hodně se jich bude plavit na jachtě v Chorvatsku

Mezi českými turisty, kteří pravidelně vyrážejí během své letní dovolené za hranice republiky, roste počet těch, kteří se rozhodli plavit po moři. V oblibě ale nejsou jen zaoceánské velké lodě, ale zejména jachty. Máte-li o takovou dovolenou zájem, je třeba si pospíšit, než budou všechna plavidla zamluvená. A kde narazíte na největší počet Čechů?

Na kolik vás může vyjít jeden týden na jachtě

Podle Českých novin mají Češi zájem především o výhodné lodě s dobrým poměrem ceny a výkonu. Nebojí se ale jít ani do dražších pronájmů. Průměrně jsou ochotni utratit za týdenní pronájem jachty asi 3 000 eur, což je přibližně 78 tisíc korun. Svou letní dovolenou na lodi hodlají trávit většinou rodiny s dětmi nebo skupiny přátel o maximálním počtu 8 osob. Tolik říkají data českého vyhledávače Boataround.com.

Dubrovník: Foto Pixabay

Ani pandemie nezmenšila zájem o pronájem lodí

Plavit se po moři je pro mnoho turistů symbolem pohodově strávené dovolené, kterou vesměs považují za bezpečnou. Ani současná pandemie nemoci covid-19 nezmenšila zájem Čechů o trávení dovolené v zahraničí. Budoucnost tedy vyhlížejí optimisticky a plánují o sto šest. Není divu, že si lodě rezervují už nyní. Je totiž o ně zájem i ze strany zájemců z ostatních zemí – zejména z Německa a Skandinávie

A kam nejčastěji čeští turisté na loď vyrazí?

Bude to hlavně chorvatské moře, po kterém se budou Češi plavit. Ale stranou jejich zájmu nestojí ani ráj jachtařů ve Skandinávii, která ještě není postižená masovou turistikou. Boataround.com má ve své nabídce lodi i ve Finsku, Dánsku nebo Estonsku. Kdo chce poznat vzdálenější kraje, může si zamluvit místo v Brazílii, Argentině, Peru nebo Kolumbii. Opravdoví fajnšmekři si třeba vyberou loď po americkém zpěvákovi Frankovi Sinatrovi nebo pašerácích drog.

Zdroj info: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cesi-hojne-rezervuji-jachty-na-leto-objednavaji-drazsi-lode/2011174

Jachta: Náhledové foto Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.