Egypt je stále oblíbený: Nejkrásnější pláže lákají každého

Egypt

Letošní léto bude sice poněkud specifické, nicméně vypadá to, že se dočkáme rozvolnění. Tím pádem nebude od věci začít si zajišťovat letní dovolenou. Zajímavou volbou je bezesporu tradiční destinace, kterou představuje Egypt. Ano, jezdí se sem nejenom v létě, nicméně nyní jsou opatření ještě poměrně striktní, takže si budeme muset počkat. Vyrazit můžete třeba na některou z doslova magických pláží. Ty nejkrásnější představíme v následujících řádcích. Rozhodně se tak můžete skvěle naladit na pohodovou letní dovolenou se vším všudy.

Hejna želv u pláže Marsa Mubarak

Naší první zastávkou bude zátoka Marsa Mubarak. Jde o jednu z nejkrásnějších pláží v Egyptě vůbec. Setkat se tady můžete například s hejny želv, které se právě tady vydávají za svou snídaní. Nádherný je ale také místní tradiční velký savec dudong. Pohledem na jeho roztomilý výraz se budou bavit hlavně děti. Jinak jde o zátoku, která je skvělá také pro malé děti a neplavce. A když se budete tak trochu potápět, možná spatříte i onu krásnou pohádkovou rybku z filmu Hledá se Nemo. Ta mimo jiné také patří mezi tradiční zajímavosti v Egyptě.

Mořská želva

Foto: Pixabay

Pláž Sharm El Luli s nádechem Karibiku

Jestliže chcete vidět egyptský Karibik, pak se vyplatí vyrazit na pláž zvanou Sharm El Luli, která se nachází nedaleko letoviska Marsa Alam. Když se nejprve podíváte na moře, zjistíte, že na první pohled vypadá jako pustina, nicméně pod hladinou najdete ty největší skvosty, jež vás mohou potkat. Korály a spousta druhů želv budou jen součástí vaší odměny za to, že jste se vydali právě sem. Pláž se nachází přímo v rezervaci rezervace Wadi el Gemal, kde žije spousta různých zvířat, jako jsou lišky, pouštní gazely nebo kozorožci. Jinak určitě vyrazte si i do nějakého většího města. Hodně oblíbená je především Káhira.

Egypt

Foto: Pixabay

Žraločí zátoka Shark’s Bay

Tento skvost byste rozhodně neměli minout. Žraločí zátoka sice zní hrozivě, nicméně narazíte tady pouze na menší žraloky, kteří vás nijak nemohou ohrozit. Jinak se tato zátoka vyznačuje také teplou vodou v průběhu celého roku a krásným jemným pískem. Vyřiďte si proto vízum do Egypta a hurá za dobrodružstvím.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.