Stany

Víte, jakým kritériím se věnovat při výběru kempingového nábytku? Jen vzhled to opravdu není

Letos se podle průzkumů chystá na zahraniční dovolenou jen opravdová menšina lidí. Pokud mezi ně nepatříte, nejspíše si budete o to více chtít užít zážitky, které na vás čekají v českých luzích a hájích?

Propadli jste kempování? Pak vám poradíme, podle jakých kritérií si vybrat vhodný nábytek. Budete překvapeni, co všechno je potřeba vzít v potaz.

Hlavně aby se s ním dobře pracovalo…

Složit, rozložit, složit, rozložit… Zní to jako rozkazy z nějakého vojenského kurzu, ovšem přesně to budete se svým kempingovým nábytkem opravdu často dělat. A abyste sebe ani své okolí nepřipravili o nervy, dbejte na to, abyste si pořídili skutečně jen kousky, které vám v tomto ohledu budou vyhovovat po všech stránkách.

Nejlepší je si daný model vyzkoušet přímo v prodejně nebo třeba na nějaké výstavě. Nechte si všechno ukázat a sami posuďte náročnost. Při nákupu on-line se vám budou hodit třeba návodná videa nebo alespoň návody k produktům (každý dobrý e-shop by je měl mít volně přístupné ke stažení). A vsaďte také na recenze zákazníků.

Stan

Zdroj obrázku: Pixabay

Dejte si pozor na příliš vysokou hmotnost

Kvalitní nábytek pro kempování by měl něco vydržet. To však neznamená, že musí jít o monstra, která jeden člověk jen stěží zvládne. Vsaďte na hliník, který je odolný a zároveň lehký. Ovšem i tady existují rozdíly. Trochu vyšší hmotnost nábytku znamená také jeho masivnost a tím i lepší odolnost. Vezměte to tedy při svém výběru také v úvahu.

Zaměřeno na pohodlí

A chtějte také nábytek, který se co nejvíce přizpůsobí vašim požadavkům a potřebám. Ergonomická sedadla, nastavitelná výška nohou i polohované opěrky hlavy či rukou by měly být samozřejmostí. Jedině s takovým vybavením si svůj relax užijete opravdu na maximum.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj: 4camping.cz/clanky/poradna/jak-vybrat-kempinkovy-nabytek/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *