park

Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou – zábava pro malé i velké

Hledáte-li tip pro trávení volného času s celou rodinou, pak by vám určitě neměl uniknout Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou. Na své si tu přijdou nejmenší ratolesti i teenageři, kteří jinak mají se společnými rodinnými výlety neblahé zkušenosti. Vstupné zaplatíte jen jednou a poté si už všech atrakcí užíváte po libosti.

Fajnpark nabízí několik různorodých částí, nechybí zóny pro aktivní sportovní vyžití, vodní bitvy, ale i pro zasloužený odpočinek a relaxaci. Hned u vstupu najdete ve skákací zóně třeba oblíbený joggi jumping – trampolíny, přizpůsobené pro tzv. pro běhoskoky. Tento pohyb není nepodobný chůzi na Měsíci a vyzkoušet si ho mohou všichni návštěvníci. Menší děti mohou zdolat obrovský nafukovací hrad, větší pak trampolíny s bungee jumpigem nebo míčkový hrad.

Vše pro princezny a jejich kratochvíle

Cesto ještě minete vodní bitvu a balónkovou střelnici a dojdete až k oddělení s minidomky, a zámečky, jež dohromady spojuje silnice a cesta. Najdete tu i miniautíčka a odrážedla pro kluky a také květinu s vlahým deštíkem, pod níž se můžete osvěžit.

Zatoužíte-li po stínu, uvítá vás Dinoprales či Hmyzákov. Kde kromě modelů dinosaurů a hmyzu v mnohdy nadrozměrných velikostech získáte i zajímavé vědomosti a znalosti. Jen pozor, dinosauři umí být opravdu hluční. A pro milovníky živých zázraků přírody nechybí ani Zvířátkov či Kozov anebo Bosostezka. Ta vede vodou i skrze přívětivý rybníček. Jen v létě dejte pozor na vosy, šlápnutí na pruhované společnice nebývá právě příjemné.

Je libo trochu adrenalinu?

A nesmí chybět samozřejmě ani opičí dráha, dřevěné hudební nástroje v lese, indiánská teepe nebo autíčkodráhy. Svézt se můžete v jeepech nebo ufo talířích. A skutečně je řídíte, nejde o žádný nezáživný autodrom. A abychom nezapomněli, po celém areálu jezdí také vláček, který se můžete svézt, kolikrát jen chcete. Některé objekty z Hmyzákova a dalších stanovišť ani jinak neuvidíte, takže rozhodně doporučujeme.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *