Dubaj

Co si nenechat ujít v Dubaji

Pokud chcete navštívit Dubaj, doporučuje se období od listopadu do dubna, protože v těchto měsících tu není takové horko, jako v létě, kdy teploty sahají ke 40 °C ve stínu. Jestliže vám však takové teploty nevadí, můžete do Dubaje vyrazit i dříve. A co si tady rozhodně nenechat ujít?

Ještě než do Dubaje vyrazíte…

Než vyrazíte na cestu, je dobré vědět, jak se do Dubaje dostanete, kde se dá ubytovat nebo jak v Dubaji funguje doprava. Do Dubaje se dostane jedině letadlem, nebo aspoň je to nejbezpečnější cesta. Co se týká ubytování, ubytujete se v některém hotelu ve městě. Vyjde to daleko levněji než v hotelu na pláži.  Taxi je tady za daleko příznivější ceny než třeba u nás v Čechách. Vždy si však vybírejte jen vozy s béžovou barvou a také se u řidiče ujistěte, že zná cíl vaší cesty.

Arabská kultura

Dubaj je velmi moderní město a stavby, které jsou staré tři roky, už se považují za staré.  Tato metropole si na modernosti zakládá a raději vás uvidí na vyhlídce Burdž Chalífa než na trhu s kořením a zlatem. Možná je to trochu škoda, protože i arabská historie je kouzelná.  Takže pokud toužíte poznat arabskou kulturu a ovládáte angličtinu, zastavte se v Centu šejka Mohammeda ve čtvrti Al Fahidi. Čeká vás tu oběd s tradičními arabskými pokrmy, přednáška o arabských zvycích a kultuře, na které se můžete zeptat na všechno, co vás zajímá. A to vše za 800 korun.

Dubaj

Kam ještě v Dubaji?

Město se nachází u Perského zálivu, a tak jasnou volbou, kam první v Dubaji vyrazit, jsou pláže. U všech pláží se však nedá koupat. Vyrazte, ale třeba na pláž JBR mezi mrakodrapy nebo na pláž La Mer, která je mnohem menší a najdete tady spoustu barů, restaurací a kaváren. Nepočítejte ovšem s alkoholem. Ve Spojených arabských emirátech koupíte alkohol jen v hotelech nebo barech s licencí na alkohol a ceny jsou dost vysoké. Jestliže vás neodrazuje nakupování, navštivte největší obchodní centrum na světě Dubai Mall i obrovským mořským akváriem nebo nejvyšší budovu světa Burdž Chalífa. A pokud cestujete s dětmi, vyrazte taxíkem do Legolendu či Motiongate, tedy do zábavného parku, který se nechal inspirovat filmy jako jsou Shrek, Madagaskar, Lovci duchů a dalšími filmy. Za podívanou také určitě stojí moderní divadlo La Perle s artistickou show ve stylu Cirque de Solei.

Dubaj

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *