Frýdek-Místek bude mít novou dominantu – kraj bude zdobit úplně první parkovací věž

Že si něco podobného neumíte představit? Ale proč vlastně ne? Vždyť Eiffelovka také svého času vznikla v Paříži jen jako dočasná dekorace (ve své době mnohými nenáviděná) a do dnešní doby se dochovala tak trochu omylem.

Tak proč by se něco podobného nemohlo povést i „obyčejné“ parkovací věži? Tato samostatně stojící kovová konstrukce rotačním způsobem umožňuje zaparkovat postupně několik vozidel na půdorys dvou parkovacích míst. A jak je to možné?

Systém, který šetří místo

Je to jednoduché – všechna auta se totiž staví do výšky. Instalace první věže v Moravskoslezském kraji je navíc již v plném proudu a probíhá v areálu společnosti Autodružstvo Frýdek-Místek. A dělníci si musí pospíšit, do provozu totiž bude uvedena 21. dubna 2022.

Foto: Protext

Jde o velice efektivní řešení s řadou výhod. Mezi ty klíčové se řadí především velká úspora místa bez zbytečně zastavěné plochy. A jak vše bude fungovat? Ovládání parkovacího systému Car Tower je zajištěno pomocí mobilní aplikace. Celý postup je jednoduchý – přístup je možný buď naskenováním QR kódu, identifikací kamerovým systémem, případně přiložením identifikační karty nebo čipu. A aby toho nebylo málo, je uživatelům k dispozici také možnost rezervace parkovacího místa přes internet.

Proč vlastně stavět parkovací věže?

„Toto prostorově a cenově efektivní řešení reaguje na aktuální potřebu firem i obyvatel, kterou je nedostatek parkovacích míst. Věž je semi-mobilní konstrukcí, která se v průběhu své životnosti může libovolně přesouvat dle aktuálních potřeb. Také údržba je ve srovnání s jinými alternativami městského parkování v průběhu času minimální,“ vysvětluje předseda rady České parkovací asociace Petr Horský.

Jak je vidět, i vysoce postavená místa s touto myšlenko souzní. Je tedy jen otázkou času, kdy podobných konstrukcí vyroste po kraji více. A co vy? Umíte si představit, že byste v něčem podobném zaparkovali auto?

Náhledové foto: Protext

Zdroj: Ve Frýdku-Místku začala stavba první parkovací věže v kraji. Car Tower dle typu ušetří místo až pro šestnáct aut | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.