Tawhai Falls 1 wiki

Glumovo jezírko a další lákadla národního parku Tongariro

Některá filmová místa z Pána prstenů jsou na Novém Zélandu notoricky známá, ovšem o jiných to naštěstí tak úplně neplatí. Fotogenické hobití vesničky už určitě znáte, tak proč protentokrát nezamířit trochu jinam? Třeba do národního park Tongariro na Severním ostrově Nového Zélandu.

Dlužno říci, že Tongariro vyhledávají lidé spíše z jiných důvodů. Je tu totiž k vidění řada stále aktivních sopek, a to včetně největších velikánů. A aby toho nebylo málo, na některé z nich můžete i vystoupit.

Tam, kde Glum ulovil rybišku

Už na první pohled vám zdejší pláně budou připomínat Mordor – a to se vším všudy. Ani Hora osudu, dštící popel a kouř, tu nechybí. Pokud si chcete na nějakou tu sopku vylézt, pak se vám určitě zalíbí stezky vedoucí na Ngauruhoe a Tongariro. Jde o všem o poměrně náročné počiny, takže si předem dobře rozmyslete, jak jste na tom s fyzičkou.

Foto: Nick Bramhall / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0

Ovšem pravá nádhera vás čeká teprve u vodopádů Tawhai Falls, známých jako Gollums Pool. Stačí jeden pohled a budete si absolutně jistí, že tady jste už někdy byli. Samozřejmě že ano – prostřednictvím Petera Jacksona.

Ve stínu nejvyšší sopky

Ale národní park Tongariro má pro vás nachystány i jiné zážitky. Zdejší nejvyšší sopkou je Ruapehu a právě v jejím stínu odpočívá malá vesnička Whakapapa. Jde o skvělé místo pro fakultativní výlety a právě odsud můžete vyrazit také ke zmíněnému Glumovu jezírku.

Zvolíte-li místo něj Taranaki Falls, dostanete docela jiné zážitky. Jedna ze stezek totiž vede až k jejich okraji, takže můžete nahlédnout dolů. Pohled na divokou masu vod tříštící se o kameny je neopakovatelný. Jen pozor – zabezpečení je tu jen velmi malé, spoléhá se spíše na osobní zodpovědnost každého návštěvníka.

Náhledové foto: Blueromulan / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *