Sněžení

Meteorologové varují: Silné sněžení a jedna velká klouzačka

Spousta z nás už se těší na léto, na krásné počasí a sluníčko. Zatím to však moc nevypadá. Aktuálně meteorologové přichází s varováním, jež se týká sněžení a tvorby ledovky. V noci na neděli by se mělo náledí objevit prakticky na celém území České republiky. Bude to zkrátka pořádně klouzat. Navíc přijde také poměrně silné sněžení.

Výstraha platí od soboty večer

Ke tvorbě náledí by mělo docházet ve večerních a nočních hodinách. Konkrétně platí varování od 21.00 do 8.00. Týká se fakticky takřka celého území naší země. Neplatí jen pro jižní Moravu, východní Čechy a Slezsko. Objeví se zřejmě v nadmořské výšce přesahující 500 metrů nad mořem. Meteorologové vydali doporučení jak chodcům, tak i řidičům.

Sněžení

Foto: Pixabay

Přeháňky se promění ve vydatnější sněžení

Už nyní během soboty se objevují sněhové přeháňky. Ty se postupně promění v trvalejší sněžení. Za hodinu mohou napadnout klidně i 4 cm sněhu. Jinak by mělo sněžit až do 23.00 v sobotu kompletně po celé ČR mimo Plzeňský a Karlovarský kraj.

Někde budou srážky dešťové a smíšené

V polohách, které jsou nižší než 400 metrů je zapotřebí počítat se srážkami smíšenými nebo jen dešťovými. I tak ale může povrch namrzat, což skýtá nebezpeční úrazu.

Zdroj info: https://www.meteopress.cz/

Náhledové foto: Pixabay

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

5 komentářů

 1. Kérkonoš Odpovědět

  Tak jste to slyšel pane Štěpán, máte se jít léčit z psaní článků o počasí.
  Specializované oddělení se nachází ve druhém patře Bohnické psychiatrické léčebny, levé křídlo, pokoj číslo 4, provazová klec pana Kubata.
  Ale varuji vás, součástí léčby je i nepodlehnout jeho žádostem o sundání svěrací kazajky!
  Jestli to uděláte a tu kazajku mu sundáte, tak vám nejspíš způsobí kousnutí ve tvaru barometru, a to docela bolí, takže bacha!

  1. Aster Odpovědět

   😀 😀 😀
   On má ten svůj meteoradar – asi žabička, no to je průšvih, žabky teď ještě chrní anebo mu spíš zmrzla…
   Já to chápu asi takto: „čarky ani hačky neuznavam, bo sou zbytečne – dúležity je ten múj radar a žadny snich (ani smích) nebude – tak sem řeknul. A všici se budete učit od mojeho radara a nic jiniho nepláti. Howgh. “ 😛

   1. Propírač Odpovědět

    Ale tak aspoň že má meteoradar! Kdo z vás to má?!
    Já třeba nemám ani obyčejnej radar! Ale na vojně sem jeden používal k pečení buřtů, k ničemu jinýmu stejně nebyl. 😛

 2. Aster Odpovědět

  Tak kde vězí dneska ten věštec přes počasí se svým soukromým radarem – je 9 ráno a venku je cca 5 – 10cm sněhu – na to, že jsme v nadmořské výšce cca 300m, je to slušný začátek jara 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *