cany

Grand Canyon si lze projít i téměř bez turistů

Patří k nejnavštěvovanějším památkám USA, to ovšem neznamená, že se tu musíte mačkat s výletůchtivými návštěvníky všeho druhu. Stačí na to jít chytře a vybrat si pro svou dovolenou ten správný čas.

Dostanete se sem prakticky z každého koutu USA, protože cestovky, pořádající zájezdy do Grand Canyonu, najdete i na Floridě. Ovšem nemusíte strávit spoustu hodin v autobusech, stračí k příletu využít menší arizonská letiště ve Flagstaffu a Page, nebo zamířit přímo na letiště Grand Canyon, vzdálené od samotného památky jen něco přes 10 kilometrů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kdy do Grand Canyonu? Počítat musíte i s omezeními

Největší nával turistů můžete očekávat v létě a to i přesto, že tu teploty leckdy šplhají i přes 40 °C. V takových dnech bývá vstup po parku leckdy omezen. V červenci je pak třeba dát pozor i na řeku Colorado – ráda se totiž v tomto období rozvodňuje. Během zimy se zase uzavírají hůře schůdné části parku. Vydat se sem tady doporučujeme zejména na jaře a na podzim.

A svůj příjezd sem si naplánujte buď na dopoledne (nejpozději do 10. hodiny) nebo naopak až na odpoledne (po 2. hodině). Tehdy tu davy návštěvníků bývají nejmenší.

Kam se vydat a co vidět?

Nejvíce zajímavostí najdete určitě v centrální oblasti parku alias South Rim. Ovšem s turisty se tu opravdu pomyslné dveře netrhnou. Za jednou z nejfotografovanějších památek – Antelope Canyon – světa však musíte do North Rim, ležící (jak už ostatně název napovídá) v severní části parku. A nezapomenutelné výhledy vám nabídne i řeka Guano Point nebo nejvyšší bod oblasti – Mount Hayden (tyčící se do výšky 2 742 metrů nad mořem).

A pro opravdové fajnšmekry doporučujeme let vrtulníkem, který startuje na již zmíněném letišti Grandy Canyon. Připlatíte si, ale garantujeme vám, že takový výhled mít nikde jinde nebudete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *