Bratislava

Slovensko hodlá umožnit cestování v létě, chystá se na jednání s ostatními státy

Cestování v době letních dovolených je pro většinu z nás velmi ožehavým tématem. A není se čemu divit, vždyť spousta z nás se těšila k moři, případně na hory nebo kamkoli jinam. Mnozí jsme měli naplánovanou dovolenou na Slovensku, nicméně ani to nemusí představovat v souvislosti s pandemií koronaviru žádnou jistotu. Bratislava ovšem plánuje jednání se sousedními zeměmi a vše hodlá koordinovat.

Zákaz vstupu cizinců na Slovensko

Přesně takto se Slovensko zařídilo v momentu, kdy pandemie koronaviru propukla. Cizinci prostě na Slovensko nesmí a až nyní se situace pomalu uvolňuje. I samotným obyvatelům Slovenska je doporučeno, aby necestovali nikam mimo svou zemi. Učiní-li tak, musí nastoupit do karantény v různých státních zařízeních, případně absolvovat test na koronavirus.

Bojnice

Bojnice: Zdroj obrázku Pixabay.com

A co na to ministři?

Slovenský ministr zahraničních věcí Juraj Tomaga hovořil o tom, že rozhodující roli bude hrát to, jak si podmínky nastaví dané cílové země. Český ministr zahraničí Tomáš Petříček se vyjádřil pro Hospodářské noviny v tom smyslu, že turisté z České republiky nejspíše budou moci navštívit Slovensko stejně jako Rakousko od počátku hlavních prázdnin, tedy začátku července. Když bude vývoj koronavirové pandemie příznivý, budou moci jet do těchto zemí už dříve.

Štrbské plesoŠtrbské pleso: Zdroj obrázku Pixabay.com

Češi jako dominantní zahraniční klientela

Je to právě Slovensko, kde představují našinci nejpočetnější zahraniční klientelu. Už minulý týden byly otevřeny ubytovny pro dlouhodobé ubytování, ovšem bez stravování. Už příští týden by měly být otevřeny hotely s tím, že by se v omezeném režimu jídlo roznášelo na pokoje. Úplné obnovení provozu se u ubytovacích kapacit předpokládá až v rámci posledního čtvrtého kroku uvolňování opatření. Tak si zřejmě ještě počkáme.

Bratislava: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

7 komentářů

 1. Vladimír Odpovědět

  A jak to mají ti občané ČR, kteří vlastní chatu, chalupu na Slovensku? O těchto lidech se vůbec nepíše. Na Slovensku, hlavně v příhraniční zůstalo stovky opuštěných objektů, chat a chalup.

 2. Roman Odpovědět

  A jak to mají ti občané ČR a SR co mají za tou čarou příbuzné ? Na nás se oba státy úplně vykašlaly a řeší pendlery a dovolenou.

  1. Ivana Odpovědět

   Presne. Ja jsem z moravy. Mam oboji obcanstvi, mam rodice na morave a doted zda a za jakych podminek muzu pres hranice.

  2. Pavel Odpovědět

   souhlasím s Vámi, mám tam rodinu a nemohu vůbec jet. aspoň kdyby platil průkaz z vyšetření na Covi-19 a jet například max na 24h.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *