Hoia Baciu1

Hoia Baciu: hrůzyplný rumunský les

Rumunsko je proslulé zejména hrabětem Drákulou a jeho hradem, který se nachází v Transylvánii. Avšak to není to jediné, co v této oblasti stojí za zmínku. Hoia Baciu – to je název pro tajemný transylvánský les. Téměř každý les může být za určitých okolností děsivý, ale Hoia Baciu je mnohem podivnější. Rostou v něm křivé stromy, které krouží a otáčejí svými větvemi, takže si skutečně budete myslet, že jste v děsivém hororu. To ale není vše, co je na lese tak zajímavé…

Druhý bermudský trojúhelník

Bermudský trojúhelník Rumunska – to je jen další název pro tento velice zajímavý les. Existuje spousta legend a strašidelných příběhů o zmizelých lidech. Avšak to není všechno. V centrální oblasti se nachází místo, kde nic neroste – a nikdo neví proč. Hovoří se o tom, že v tomto lese přistálo UFO. Na konci 60. let jeden z obyvatel Kluže dokonce vesmírnou loď vyfotografoval. Bylo provedeno několik analýz a ukázalo se, že fotografie nebyla falešná a vypadala velmi autenticky.

Velký les poblíž města Kluž

Hoia Baciu se rozkládá na celkové ploše 250 hektarů a nachází se v blízkosti města Kluž. Lidé, kteří navštíví les, často vykazují velmi neobvyklé pocity. Úzkost je velmi častá, a většina jakoby cítila, že je neustále někdo pozoruje. Divné stromy v lese mají neobvyklé tvary a zuhelnatělé větve a pařezy, které se objevují bez jakéhokoli vysvětlení, na náladě moc nepřidají…

V lese se ztrácí signál

Podobně jako tomu bylo i u bermudského trojúhelníku, také v tomto tajemném lese přestávají fungovat veškerá elektronická zařízení. I když to může být způsobeno nějakým přírodním magnetickým a elektrickým jevem oblasti, paranormální vyšetřovatelé události připisují nadpřirozenému působení. A to není zdaleka všechno! Existují zprávy o tom, že lidé, kteří les navštívili, objevili na svém těle nevysvětlitelné vyrážky a nemoci.

Další paranormální činnosti

V lese se náhle objevují světelné koule, ticho lesa bývá náhle přerušeno ženským chichotáním a několik lidí bylo poškrábáno, ačkoli nikdo jiný nebyl v okolí. Nikdo nebyl schopen poskytnout uspokojivé vysvětlení podivných událostí v místě. V oblasti se také často objevuje těžká černá mlha, která vznikne zničehonic. Říká se, že v lese byly kdysi nemilosrdně zavražděny stovky rumunských rolníků.

Hoia Baciu: Zdroj obrázku Pixabay.com

Příběh pětileté dívky

Spousta lidí, kteří les navštívilo, prý ztratilo pojem o čase a strávili v lese dlouhou dobu. Po návratu z lesa si však nepamatovali, co v lese celou tu dobu dělali! Právě to se stalo pětileté dívence, která v lese zabloudila. Po pěti letech byla nalezena ve stejném oblečení, které měla na sobě, když se ztratila. Oblečení ani dívka samotná neutrpěli žádné šrámy. Holčička si nepamatovala vůbec nic, co v lese zažila.

Nejznámější ztracený

Bezpochyby nejznámějším člověkem, který se v lese ztratil, byl muž jménem Hoia Baciu. Právě po něm je les pojmenován. A neztratil se sám – byl to pastýř, který se ztratil i s 200 ovcemi v tomto tajemném lese.

Hoia Baciu: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *