Rakousko

Horní Rakousko plné překvapení

Horní Rakousko, sousedí s jižní částí České republiky, takže je pohodlně dosažitelné.  Navíc nabízí spoustu překvapení a velkou rozmanitost na malém prostoru od moderního města a živého města UNESCO City of Media Arts až po horský region Pyhrn- Priel či národní park Kalkapen.

Linec

Město Linec zažilo v uplynulých letech tolik změn, jako žádné jiné město Rakouska. Linec vás okouzlí centrem města, moderní zástavbou okolo řeky Dunaj a také mediálním uměním v muzeích nebo inscenacemi v koncertních sálech, které jsou vysoce oceňované.  Navštívit tady můžete i muzeum budoucnosti Ars Electronica, outdorovou galerii graffitu Mural Harbor, hudební divadlo Musiktheater im Volksgarten či koncertní sál Brucknerhaus.

Linec

Dunaj

Dunaj je druhou nejdelší řekou Evropy a údolí této řeky je přírodním i kulturním prostorem.  Dunaj je vlastně takovou turistickou stezkou, která je protkaná 41 cyklostezkami a jedinečnou příležitostí vyzkoušet elektrokolo. Síť těchto turistických stezek se nazývá Donausteig o délce 450 km a vede po obou březích Dunaje.  Ať už se vydáte na kole nebo pěšky, vždy podél Dunaje objevíte něco překvapivého např. zámky, hrady, kláštery nebo pozůstatky stop římského impéria a to ve formě pozůstatků římských lázní, tábora římských legií nebo Římské muzeum.

Pyhrn-Priel

Rekreační oblast Pyhrn-Priel se vyznačuje divokými horskými štíty pro sport a pohyb všech náročností. V údolí se zase vinou turistické stezky pro pěší i cyklisty, po který se můžete dostat až ahistorického města Steyr.  Nahoře nad údolím na horských pastvinách se vám pak naskytnou ty nejúchvatnější výhledy. Třeba pastvina Wurzeralm je dosažitelná i kolejovou lanovkou. Pokud se na některou pastvinu vydáte pěšky, můžete si během cesty odpočinout v horských chatách s místními specialitami, jako jsou např. pikantní bramborové knedlíky s mletým masem či císařské trhance.  Na severu oblasti Pyhrn- Priel se nachází Národní park Kalkapen. Jedná se o jedinečnou přírodní rezervaci s bukovými lesy, dostat se sem však máte šanci jen s průvodcem.

Rakousko

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *