Maledivy

Zajímavosti jedinečného souostroví Maledivy

Maledivy, jedno z nejvíce lákavých souostroví, co by chtěl každý alespoň jednou za život navštívit. Kouzelné tyrkysové moře, opalování pod palmami a dokonalé západy a východy slunce. My jsme si pro vás připravili pár zajímavostí, co jste možná o Maledivách ještě nikdy neslyšeli!

Zánik souostroví?

Plánujete dovolenou na Maledivách? Pokud ano, tak rozhodně s návštěvou tohoto souostroví neotálejte. Dochází zde k přírodní erozi a zvedá se hladina moře. Maledivy, proto časem úplně vymizí. Můžete si všimnout, že při některých pobřežích jsou postaveny vlnolamy, které alespoň zčásti zmírňují účinek vln. Díky těmto vlivům už vymizelo asi něco kolem sta ostrovů. Vydejte se proto na vaše vysněné prázdniny, co nejdřív.

Maledivy

Ostrovy Malediv

Věděli jste, že Maledivy se skládají z 1196 menších ostrovů? A dokonce je z nich obydlená část asi jen 200 ostrovů? Ostatní ostrůvky jsou využívány převážně pro pěstování různých zemědělských plodů. Dále slouží třeba jako soukromé pláže pro turisty obývající jedny z mnoho luxusních hotelů nebo jako místa pro výlety. Některé ostrůvky na Maledivách mohou dosahovat rozměru pár desítek metrů. Ne všechny ostrovy, které jsou spojeny s tímto souostrovím jsou ovšem vytvořeny přírodně. Jedním z uměle vytvořených ostrovů je ostrov Huhulmale, ležící blízko k hlavnímu letišti.

Maledivy

Místní obyvatelé

Maledivy mají stoprocentní muslimskou kulturu. Dbejte, proto na zvyky místních. Koupání v bikinách a velmi intimní projevy lásky se netolerují. Nezapomeňte, že muslimové nejí vepřové maso a nedají si ani alkoholický drink. Ten tedy nebude tak lehce k dostání. Samozřejmě, že hotelových resortech se v plavkách můžete normálně koupat, ale dejte si pozor, pokud se vypravíte někam mimo hotel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *