Hrdinka minulé doby: vyrůstala v sirotčinci ale nenechala se zlomil osudem. Díky ní získalo novou šanci na život přes 87 000 sirotků

Dnešní doba potřebuje silné příběhy. Příběhy lidí, kteří vzešli z ničeho, ale dokázali doslova změnit svět okolo sebe. A jednou z takových osobností je i Sor María Rosa Leggolová. Nejde sice o evropskou osobnost, to jí však na významu vůbec nijak neubírá.

María Rosa Leggolová vyrůstala v sirotčinci. Rozhodně se však nechtěla smířit jen s postavením sirotka. Proto se tedy poté, co se seznámila s několika Školskými sestrami svatého Františka, rozhodla pojmout jejich poslání jako své životní poslání.

Vše začalo jedním malým sirotčincem

V roce 1964 otevřela sestra Maria Rosa svůj první sirotčinec a v roce 1966 založila neziskovou organizaci Sociedad Amigos de los Niños (SAN). Během 70 let svého působení jako františkánská řeholnice pomohla sestra tato žena více než 87 000 honduraských dětí uniknout chudobě a zneužívání. Sestra Maríe Rosa Leggolová musela mít značné odhodlání. Dokázala totiž překonat diktatury, vojenské převraty a dokonce i příšerné přírodní katastrofy.

Foto: Pixabay

V současnosti její vliv pokračuje prostřednictvím podnikatelských a vzdělávacích programů organizace, které vytvářejí příležitosti pro chudé lidi napříč celým Hondurasem.

Ve Vatikánu jí byl věnován film

O životě Sor Maríi Rosy Leggolové vznikl i dokumentární film „With This Light (S tímto světlem)“. Ten se v minulých dnech soukromě promítal pro diplomatický sbor, vatikánské úředníky, kněze a jeptišky z Říma.

Výkonná producentka a zakladatelka Miraflores Films Jessica Sarowitzová řekla: „Jsme poctěni zájmem Jeho Svatosti o náš dokument, který jsme natočili na počest skutečné hrdinky. Jsme vděční týmu španělského vydání L’Osservatore Romano a honduraskému velvyslanectví při Svatém stolci, že nám tuto poctu umožnili, a vzpomínáme na krásný den plný lásky a poznání.“

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Ve Vatikánu se promítal dokumentární film „With This Light (S tímto světlem)“ o životě a odkazu Sor Maríi Rosy Leggolové | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.