I drogy mohou mít “lidskou tvář.“ Třeba amerického exprezidenta

Když se řekne drogy, určitě si nevybavíme nic příjemného. Někdy ovšem může „tvář drog“ vypadat docela jinak ,než si nejspíš představujeme. A dokládá to i příklad z Británie. Kdo by to byl řekl, že si zdejší teenageři budou chtít užívat zábavu jinak, než jen v podobě obyčejných pilulek?

Floridská policie totiž našla při prohledávání domu našli 23letého mladíka a 5 oranžových pilulek s podobou Donalda Trumpa, včetně jeho typického účesu a s nápisem „Great Again“, což je odkaz na jeho předvolení slogan „Make America Great Again“ (Nechť Amerika znovu povstane). Následné testování nalezených tabletek potvrdilo, že drogy obsahují látku MDMA, jinak extázi. Stejně tak potvrdila policie z Bedfordshiru, že u třicetiletého muže objevila několik dalších takových pilulek s podobiznou amerického prezidenta.

Foto: Pixabay

Co znamená MDMA?

MDMA představuje taneční drogu, extázi, pod chemickým názvem 3,4-methylendioxymethamfetamin, zkráceně tedy MDMA. Její účinky se přirovnávají ke kombinaci halucinogenů a amfetaminů. Konzumenti této drogy jsou schopni zvýšené fyzické aktivity bez zjevné únavy, což může mít vážný vliv na náš organismus, kterému hrozí kolaps v rámci fyzického vyčerpání. Proto si také extáze vysloužila přezdívku „taneční droga“. K tomu se mohou přidat další, nejčastěji:

  • Droga lásky
  • Koule
  • Éčko
  • Extoška

Americký prezident společně se superhrdiny

Zločinci neustále hledají nové způsoby, jak prodávat své drogy a učinit je přitažlivějšími. K Donaldu Trumpovi se tak mohl přidat podle našeho například Superman nebo Batman či jiný komiksový hrdina. Trump však nebyl jediný. V roce 2010 byla objevena extáze s Barackem Obamou.

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/britska-policie-varuje-pred-oranzovymi-tabletami-extaze-ve-tvaru-donalda-trumpa-7723, https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-britska-policie-varuje-pred-tabletami-extaze-ve-tvaru-trumpa-jsou-prilis-silne-40333487

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.