I v Expo v Dubaji můžete navštívit Mariánské lázně – pořadatelé toho docílili malým trikem

Česka republika slaví letos na světové výstavě EXPO Dubaj 2020 mimořádný úspěch. Aby také ne, prezentuje se zde totiž mimo jiné i prostřednictvím virtuální reality. A na co se mohou její návštěvníci těšit?

Možná byste to nečekali ,ale hned po nasazení brýlí na virtuální realitu se ocitnou v bazénu v Mariánských Lázních. Ovšem vybrat si mohou i z lokality na moravské vinici nebo třeba ze skal v Českém ráji. Umožní jim to inovativní expozice s názvem „Česká terapeutická krajina.“

Návštěvníci se rozhodně mají na co těšit

Jde o první z akcí, které budou během celého následujícího půl roku probíhat v Českém pavilonu Czech Spring, který najdeme na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji. Není bez zajímavosti, že se úvodního workshopu zúčastnily čtyři desítky zástupců cestovních kanceláří a touroperátorů.

Foto: ČTK

„Během workshopu, tiskové konference i networkingového večera v rámci CzechTourism Day jsme od místních cestovních kanceláří a partnerů získali skvělou zpětnou vazbu. Díky otevření hranic a téměř 100% proočkovanosti je velká šance, že turisty z Dubaje uvidíme v Česku už před koncem letošního roku,“ uvedl Jan Herget, ředitel České centrály cestovního ruchu CzechTourism.

Cizinci najdou u nás noho zajímavostí

Vypadá to tedy, že by se po předchozích tvrdých uzávěrách, které díky koronaviru postihly doslova celý svět, mohl alespoň v českém turismu blýskat na mnohem lepší časy. Koneckonců, naše nádherné památky by si to rozhodně zasloužily. Nebo ne?

„Během workshopu jsme měli možnost projednat s našimi stávajícími i novými partnery možnosti spolupráce a já věřím, že v následujícím období vypravíme za nevšedními zážitky v srdci Evropy co možná nejvíce turistů,“ uvedl k celé akci Rafeeq Mohammad alias generální ředitel ITL World. Možná to nevíte, ale Česká republika je na Blízkém východě velmi dobře známá. A víte jak? Především jako jako lázeňská a wellness velmoc. A rozhodně není divu.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: CzechTourism představuje Česko na EXPO 2020 v Dubaji pomocí virtuální reality | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.