Jak na zasedací pořádek na svatbě, aby se opravdu vyvedla – vyvarujte se nejčastějších faux pas

Jak na zasedací pořádek na svatbě, aby se opravdu vyvedla. Je důležité, aby měli vaši hosté ze svatby především příjemný zážitek a aby zábava nevázla. A právě proto je třeba klást opravdu velký důraz na správný zasedací pořádek. Čím se přitom řídit?

Zvažte věk a zájmy hostů

Rozmyslete si, jaké stoly budou umístěny vedle sebe na základě věku a zájmů hostů. Například, můžete umístit starší hosty společně a mladší hosty do jiných skupin. Dejte však pozor na to, aby se žádná ze skupin necítila nepříjemně izolovaná.

Zohledněte vztahy

Mějte na paměti vztahy mezi hosty. Uveďte dohromady lidi, kteří jsou si blízcí, aby se mohli bavit a užívat si společnost. Určitě se nesnaže dát na svatbě dohromady lidi, kteří se vůbec neznají – to by pravděpodobně neudělalo dobrotu.

Svatba

Foto: Pixabay

Nezapomeňte na řečníky

Pokud budou na hostině řečníci, zvažte jejich umístění tak, aby byli blízko hlavnímu stolu a mohli se snadno dostat k mikrofonu. Předejdete tak možným nepříjemným situacím.

Zábavné prvky

Do zasedacího pořádku můžete samozřejmě zahrnout i zábavné prvky, jako jsou hry nebo kvízy, které mohou pomoci rozproudění konverzace a zábavy mezi hosty. Vždy je však vybírejte přiměřeně věku hostů – pro každý stůl tak klidně můžou být úplně jiné.

Rovnoměrné rozložení hostů

Snažte se rozložit hosty tak, aby se během večera vystřídali s různými lidmi, aby se vytvořila pestřejší atmosféra. Není od věci, když se na večerní koktejl vymění zasedací pořádek úplně.

Obrázek stolů

Můžete si vytvořit i jednoduchý náčrt, kde budou uvedeny jména hostů a jejich místa. Tímto způsobem můžete mít lepší přehled o tom, kde jsou umístěni jednotliví hosté.

 

Zdroj: https://www.luminosa.cz/a/svatebni-etiketa-od-pruvodu-po-hostinu, https://www.svatebniasistentka.cz/zasedaci-poradek-na-svatbe, https://www.villahrdlicka.cz/magazin/zasedaci-poradek-aneb-jak-usadit-hosty-na-svatbe

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.