Znáte posvátnou horu, kde vám jde o život na každém kroku?

Hua Shan

Pro vyznavače taoismu má hora neuvěřitelný význam, ale světoběžníci a horští vyznavači vidí horu jako výzvu. Výstup na tento čínský vrchol není jednoduchý, ale pohled z vrcholu rozhodně stojí za to. Nejcennější cestovatelské vzpomínky, která jsou trvale vryta do paměti, jsou pravidelně zdarma. A někdy jsou velmi nebezpečné. Výstup z jižní strany na posvátnou taoistickou čínskou horu Hua Shan je přesně tím zážitkem. Nachází se na seznamu 50 nejzajímavějších míst světa.

Posvátná taoistická hora Hua Shan

Říci, že se jedná o jednu z nejnebezpečnějších horolezeckých stezek na světě, kde hodně prší a hrozí vám nebezpečí, by nebylo úplně to pravé. Lepší by bylo sdělit, že smutně svištící vítr bičuje jemné lijáky a vy během malé chvilky můžete snadno spadnout do hloubky 500 metrů při neopatrném našlapování. Číňané proto postavili na severním vrcholu lanovku pro odvážnější lidi. Pro masy, které každý rok navštěvují Hua Shan, je lanovka již dlouhou dobu okouzlujícím a perfektním způsobem, jak si užít fantastické výhledy na nádhernou krajinu z vrcholu hory.

Hua Shan 2
Foto: Pixabay

Mimochodem, postranní hřebeny hory také nabízejí skvělý výhled – jejich výška se pohybuje kolem 2000 m nad hladinou oceánu. Úplné stoupání z jižní strany může trvat asi 5 až 6 hodin. Nejvíce času však strávíte na cestě po chatrně vypadajících dřevěných prkýnkách a chrastících řetězech, které vytvářejí pouze jednu část cesty. Skutečný problém nastává v momentě, kdy se máte vyhnout protijdoucím turistům. Ale, pokud setrváte na své nebezpečné cestě, pak na vás čeká neuvěřitelné místo se svatyněmi, poustevnami a chrámy…

Kdy byste měli vyrazit na svou osudovou cestu?

A kdy je nejlepší vyrazit na hory? Od začátku dubna do konce října tu jsou jakž takž příznivé podmínky pro výstup na vrchol hory. Mnoho turistů sem míří již 15. března, protože se zde koná tradiční Huashan Praying Day a na hoře a v chrámech se konají velkolepé oslavy.

Zdroje info: kudyznudy.cz, prosemenov.ru

Náhledové foto: Pixabay