Jak ohřát smažený řízek: Zbyly vám z vašich cest po okolí smažené řízky? Naučte se, jak je ohřát jako čerstvé

Jak ohřát smažený řízek: Když nám z výletu zbudou řízky, nic se nestane. Jednoduše si je ohřejeme k večeři. Jenže známe to, když už se jednou za čas do přípravy řízků pustíme, uděláme jich vždycky víc, než se sní k obědu. A druhý den vyvstane problém: jak je ohřát, abychom si znovu pochutnali? No, upřímně, ohřátý řízek nikdy nebude jako čerstvý, ostatně jako každé jídlo, ale pojďme se aspoň pokusit se mu přiblížit.

Ohřívání mezi dvěma pokličkami

Při tomto způsobu je řízek takřka jako čerstvý, je to však poněkud zdlouhavé. Do kastrůlku dáme vařit trochu vody, když vře, plamen ztlumíme na minimum a hrnec zakryjeme obrácenou poklicí (držákem dolů). Na pokličku umístíme řízek (řízky), přiklopíme druhou poklicí stejné velikosti a ohříváme, až je teplý. Druhý způsob ohřívání “nad parou nasucho“ je narovnat řízky do menšího kastrolku, přiklopit poklicí a celé posadit na větší kastrol s horkou vodou (stejně jako když rozehříváme čokoládu ve vodní lázni).

Náhledové foto: Pixabay

Ohřívání na pánvi

Tento způsob je možný, pokud nemáme řízek usmažený příliš do tmava, bude křupavý, ale nevýhodou je přidání dalšího tuku. Na pánev dáme rozehřát kousek přepuštěného másla nebo sádla, vložíme řízek a krátce přepečeme z obou stran. Přebytečný tuk můžeme krátce odsát na ubrousku.

Každý způsob má své pro a proti, postupným vyzkoušením si sami vybereme pro nás ten vyhovující. Nejlépe je ale přece jen usmažit najednou tolik řízků, kolik sníme a případné přebytky zkonzumovat studené během odpoledne nebo večera.

Zdroj: https://www.gurmanservis.cz/ohrev-pokrmu-v-mikrovlnce.html, https://bydleni.instory.cz/1428-jidlo-lze-ohrat-i-bez-mikrovlnky-a-bude-jako-cerstve-uvarene.html, https://bydleni.instory.cz/1428-jidlo-lze-ohrat-i-bez-mikrovlnky-a-bude-jako-cerstve-uvarene.html, vlastní zkušenost 🙂

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.