indoor-2650995_640

Jak se na dovolené nebát o svou domácnost

Ačkoli to v současné době příliš nadějně nevypadá, většina Čechů si stále ještě tajně přeje strávit letní dovolenou v zahraničí. Útěchou tak budiž alespoň skutečnost, že volný pohyb po České republice jim bude za předpokladu dodržení bezpečnostních opatření pravděpodobně povolen a i na území naší země se bezesporu nachází spousta míst, které stojí za návštěvu. Ještě předtím, než si vyberete cíl vaší cesty, byste ovšem měli přemýšlet nad ochranou své domácnosti. Pokud totiž plánujete odjet na vícero dnů, bystrý zloděj si může vaší nepřítomnosti všimnout a využít situace ve svůj prospěch.

Zabezpečit dům a schovat cennosti je základním kamenem úspěchu

Než odjedete na svou vytouženou dovolenou, raději třikrát zkontrolujte zabezpečení vašich oken (včetně ochranných žaluzií) a dveří. Neuškodí ani provést revizi zámků, případně investovat do bezpečnostních dveří, které zlodějům odolávají mnohem efektivněji. Jestli žijete v rodinném domu, určitě nezapomeňte ani na odklizení všech věcí, které by mohl potenciální pachatel použít k vniknutí do vaší domácnosti.

Většina lidí si dnes peníze ukládá do banky, aby se nemusela obávat jejich fyzického odcizení. Existují ale samozřejmě i cennosti, které do banky neuložíte (šperky, drahé kameny, starožitnosti po příbuzných, atd.). Všechny zmíněné věci proto uložte na bezpečné místo, nejlépe do uzavřeného sejfu s unikátním kódem.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Z dovolené se raději radujte v uzavřeném kruhu

Pokud se vám podařilo sehnat výhodné ubytování na několik dnů například v lázeňském městě a v ceně máte i všechny ozdravné procedury, radujte se z této skutečnosti jen před úzkým okruhem svých blízkých přátel a rodiny. Nikdy totiž nevíte, kdo vás na ulici nebo na chodbě bytového komplexu poslouchá.

Vyvarujte se také sdělování konkrétního data odjezdu a příjezdu, když se vás na to někdo, koho příliš neznáte, bude vyptávat. Samozřejmě nechceme malovat čerta na zeď, ale onen člověk může mít skryté, nekalé úmysly. Pozor si rozhodně dejte také na sdílení citlivých informací prostřednictvím sociálních sítích.

Ať vaše domácnost nevypadá prázdná

Teď vám pochopitelně neradíme odjet a nechat nepřetržitě zapnutou televizi nebo světla. Takový způsob ochrany majetku by se vám ve výsledku mohl pekelně prodražit. Bohatě postačí vyrozumět poštu, aby po čas vaší dovolené nedoručovala žádné zásilky, nebo nezatahovat závěsy. Pokud máte opravdu dobrého přítele, může vám domov chodit pravidelně kontrolovat.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *