Hotelový pokoj

Jak se změní fungování českých hotelů po koronaviru? Na oblíbený švédský stůl už se netěšte

Už v pondělí 25. května padne celá řada opatření, namířených proti možné epidemii koronaviru. Mezi nimi i zákaz otevření hotelů a dalších zařízení, vhodných k přechodnému ubytování. Nebude to však bez ztráty kytičky.

Přenos virionů v uzavřeném prostředí je jednodušší a tedy i častější, než při pobytu ve venkovním prostředí. A právě tento fakt musí vzít do úvahy i provozovatelé hotelů. Přísná hygienická opatření však zamotají hlavu nejenom personálu.

Jídlo si ze stolů už sami nenaberete

Vybírali jste si ubytování podle toho, zda v vám v jídelně bude nebo nebude k dispozici švédský stůl, případně podobná forma občerstvení? Tak bohužel. Nějakou dobu se bez tohoto lákadla budete muset obejít. Někde vám vybrané jídlo přinese nebo naservíruje personál na požádání, jinde se budete muset spokojit s ochutnávkovými talíři.

Bude velmi záležet na tom, jak celé nařízení uvede do praxe management hotelu. Zatímco někde umožní hostům si alespoň uvařit vlastní kávu ve specializovaných automatech (s povinností okamžitě dezinfekce použitého ovládání), jinde i tuto vítanou ranní vzpruhu ukryjí za obslužnou přepážku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dojde také k prodloužení doby, kdy budou snídaně podávány – z důvodu minimalizace kumulování ubytovaných osob. Alespoň nějaká pozitivní měna, která možná některým z nás přijde vhod.

Dekoracím v pokojích také odzvonilo

A co přijde dál? Pokud uvážíme, jak častá dezinfekce všech povrchů bude v hotelech vyžadována, není divu, že jí „padnou za oběť“ i nejrůznější dekorační povrchy, které nejsou pro funkci jednotlivých prostor nezbytně nutné. Půjde třeba o vázičky s květinami na stolech, dekorativní polštáře, časopisy a noviny k ranní kávě apod.

Bez čeho se (možná) budete muset obejít

Bohužel ne ve všech směrech zatím vláda ČR poskytla dostatek informací (vždyť do 25. května ještě daleko, že). Velký otazník tedy visí například nad odnosem zavazadel do jednotlivých pokojů nebo parkování aut, kterými hosté přijeli.

Už teď je však jisté, že dezinfekce vás bude provázet na každém kroku a personál neudělá ani krok bez povinné roušky a mnohdy i rukavic.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

4 komentáře

  1. Michal Odpovědět

    Švédské stoly si strčte někam. Přijedou hladoví,nenažraní a ušmudlaní Čecháčci a sežerou i nohy u židlí !!! A v závěsu za nima-ožralí Rusáci !!

  2. Karel Odpovědět

    Tak ať si to nechají a do hotelů jim nikdo nevleze. Hoteliéři mohou obsluhovat jen sami sebe a personál, no a je to. Koho myslíte že to bude srát víc? Nebudou mít kšefty a padnou za vlast.

  3. Lukas Odpovědět

    zrovna tohle omezeni je pomerne zbytecne – vsak si vybirat ze svedskeho stolu muzeme i s rouskou a nemusime a ani do ted nemuseli sahat holyma rukama na jidlo, stoly budou od sebe dal, a pred konzumaci pochopitelne odlozime rousky, proste svedske stoly by mohly byt stale zavedene

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *