koup1

Koupaliště se otevírají, ne všichni se tam ale dostanou

Od 25. května se mohou otevřít velká venkovní koupaliště. Jejich návštěvníci však budou pravděpodobně značně zklamaní. Mnoho oblíbených atrakcí totiž vezme kvůli nařízení ministerstva za své, a navíc se kapacita areálů mnohde zmenší i na polovinu.

Může se tak klidně stát, že se dovnitř jednoduše nedostanete, případně budete muset „číhat“ na internetových stránkách jednotlivých koupališť a ulovit si v dostatečném předstihu požadovaný počet rezervací

V roušce i na koupaliště

Ani vstup do areálu vás však omezení nezbaví. Roušky se tu totiž nezbavíte. Nemusí ji mít jen ti, kteří se budou právě koupat nebo si hovět na své dece. Pokud se však vydáte pro občerstvení, na WC nebo do převlékací kabinky, nasadit si ji musíte.

Mimochodem prostor, který by měl nově jeden návštěvník mít, se počítá na deset metrů čtverečních. A podle doporučení ministerstva by se navíc měla otevřít jen každá druhá převlékací kabinka. I na ty se tedy dost možná budou stát fronty.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tobogány, vlnobití a fontány? Zapomeňte

K dispozici navíc na mnoha místech dostanete jen plavecký bazén, nic jiného. Díky nařízení musí být uzavřeny veškeré atrakce, u nichž by mohl vznikat aerosol. Zamilovali jste si nejrůznější vodopády, vlnobití či fontány? Tak bohužel. A leckde se kvůli tomu uzavřou i tobogány. A pokud ne, musí každý návštěvník dodržovat rozestup 1,5 metru od předchozí osoby. Sklouznutí ve vláčku si tedy hned tak neužijete.

Pokud k tomu připočteme nařízené dvoumetrové rozestupy ve frontách, omezení občerstvení a velmi pravděpodobně i vyšší ceny koupališť, které provozovatelům budou muset vynahradit omezenou kapacitu celého areálu, stane se nejspíš letos pro mnoho rodin koupaliště nedostupným luxusem. A co vy? Plánujte se do vody vrhnout ihned, jakmile se otevřou areály ve vašem okolí nebo se letos podobné kratochvíle raději vzdáte?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

6 komentářů

 1. Michal Odpovědět

  No,já bych tam,mezi ty ušmudlané,upocené a závistivé socky,ani nevlezl !! Lepší je mít privátní akvapark.

 2. Milan Odpovědět

  Takže příklad.
  a) Budu mít deku u WC a půjdu do bazénu – roušku mít nemusím.
  b) Budu mít deku u bazénu a půjdu na WC – roušku mít musím.

  Stejná cesta, stejný případ. Tyto pravidla musel určovat člověk, který se vyžívá v rozkazování za každou cenu, protože se zdravým rozumem a logickým uvažováním to nemá nic společného.
  V praxi tedy nemusím mít roušku, protože mi nikdo nic nedokáže.

 3. Ovce Odpovědět

  Jo…ja bych jim nacpala tu rouškou do držky.. aby už nemlely ty nesmysly…na koupaku roušku…debilita…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *