Jak si ušetřit peníze na velkou dovolenou? Jděte na to chytře

Máte vysněnou destinaci, kam se rozhodně chcete podívat, ale děsí vás příliš vysoké ceny za podobné zájezdy? V takovém případě se musíte připravit na to, že si na svou dovolenou chvíli počkáte. Stačí si však pečlivě šetřit a můžete si splnit i ten nejodvážnější sen. Stačí pouze vědět, jak na to. A s tím vám pomůže tento článek.

Připravte si měsíční rozpočet

Základním předpokladem pro šetření je vědět, jaké máte pravidelné měsíční výdaje a příjmy. Podle toho snadno zjistíte, kolik si můžete ukládat bokem. Aby byl měsíční rozpočet opravdu přesný, snažte se využívat přesná čísla z minulých měsíců. V porovnání s hrubými odhady totiž dostanete výsledek, který více odpovídá realitě. U rozpočtu si také zkuste připravit predikce do budoucna. Určete si, kolik chcete maximálně utratit například za jídlo a za oblečení, aby vám zbyla na šetření na dovolenou.

Procházejte nabídky letenek za výhodnější ceny

Jestli máte v plánu vyrazit do některé z destinací, kde si bez problémů seženete i vlastní ubytování, můžete se pustit do hledání levných letenek. Na nejrůznějších specializovaných stránkách totiž mnohdy najdete velmi zajímavé nabídky. Jedná se buď o pár posledních míst v letadle či termíny poměrně na poslední chvíli. Tímto způsobem můžete ušetřit až tisíce korun a vypravit se do vzdálenějších destinací. Jen nezapomeňte na to, že budete potřebovat také zpáteční letenku.

Foto: Pixabay

Řekněte si o peněžní dary místo těch klasických

Když se chcete do šetření na dovolenou pustit opravdu naplno, stačí to říct i ostatním. Zkuste se zmínit, že by vás během letošního roku více potěšily spíše finanční dárky, s jejichž pomocí dokážete dříve splnit svou cílovou částku. Nakonec to bude mnohem lepší v porovnání se zbytečnostmi, které stejně většinou nevyužijete.

Najděte si brigádu nebo přivýdělek

Když něco opravdu chcete, jistě si dáte tu práci navíc a najdete si menší přivýdělek bokem. Všechny tyto extra vydělané peníze následně poputují do reálné nebo imaginární kasičky, kde si spoříte na dovolenou. Mnoho přivýdělků můžete vykonávat z pohodlí domova ve svém volném čase, takže je rozhodně dobré nevzdávat to a snažit se bojovat o svůj sen na vycestování do vysněné destinace.

Zdroj: https://www.travelguard.com/travel-news/how-to-save-money-for-your-big-trips

Náhledové foto: Pixabay