Mimořádné dovednosti pand žijících v divočině – na hodné líné medvídky zapomeňte

Také máte tato zvířátka spíše za líné obyvatele bambusových lesů? Pak vás vyvedeme z omylu. Abaská místní správa s’-čchuanského Státního parku pand velkých v Číně se rozhodla všechny milovníky přírody seznámit se zvláštními zvyky těchto zvířat.

Zaměstnanci správní stanice okresu Mao Státního parku pand velkých po skutečně dlouhou dobu sbírali a třídili nejnovější data z infračervené kamery. A sami byli překvapeni tím, co viděli.

Pandy nejsou tak líné, jak se říká

Například se před nimi často objevovaly pandy velké šplhající po stromech nebi „žonglující“. Na jednom stromě byla také k vidění panda, s tlapami položenými na hlavě tak, jako by se ponořila do svého vlastního světa. A jedna z těch „nejzlobivějších“ se dokonce houpala na pružné větvi stromu (stála na ní a pohupovala se).

Foto: Pixabay

„Pandy se objevují stále častěji a lze je vidět téměř každý druhý den,“ řekl Tao Boshan, vedoucí správní stanice okresu Mao Státního parku pand velkých. Po dle něj je častý výskyt pand je způsoben především dvěma body. Za prvé, po zřízení národního parku velkých pand se ochrana divokých pand zesílila a ekologie je stále lepší a lepší. Za druhé, od letošního roku správní stanice okresu Mao provedla třetí fázi nasazení a kontroly infračervených kamer. Uměním asi nejznámějšího čínského zvířete se tak mohou kochat i obyčejní návštěvníci.

Pan v Abaksém parku přibývá

„Úlohou infračervených kamer není jen pozorování přežití a rozmnožování pand, ale také sledování nelegálních aktivit, jako je pytláctví,“ dodal ještě. Celková plocha Abaské sekce Státního parku pand velkých je 596.400 hektarů, což představuje 21,98 % z celkové plochy Státního parku pand velkých.

V prefektuře Aba pak žije 348 divokých pand velkých, což představuje asi 18,7 % divokých pand velkých v Číně a 25,1 % divokých pand velkých v S’-čchuanu. Prefektura Aba je tedy skutečným domovem pand velkých.

Náhledové foto: Se souhlasem ZHANG Peng

Zdroj: Abaské pandy se předváděly se svými mimořádnými dovednostmi v divočině | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.