Koloběžky

Jak vybrat dětem koloběžku, se kterou můžete i na výlety

Vyjížďky do okolí není nutné absolvovat jen na kole. Na kratší trasy může mnoha z nás vyhovovat také koloběžka. Třeba děti ji uplatní i při cestě do školy nebo do zájmových kroužků, ovšem stejně dobře s ní mohou vyrazit na výlety po okolí, samozřejmě spolu s vámi.

Je však třeba vybrat pro tyto účely ten správný model. A jak na to? Nejdříve si udělejte pořádek v kategoriích, koloběžky se v zásadě dělí na:

  • freestyle koloběžky,
  • koloběžky s nafukovacími koly
  • a skládací koloběžky.

Freestyle se hodí spíše do města a skateparků

Pokud kladete důraz na cenu, nejspíš na první pokus skončíte právě v téhle kategorii. Jde o skvělou volbu do města nebo na přesuny na krátké vzdálenosti v nenáročném terénu. Ovšem pokud si dáte pozor na parametry, půjde i o šikovného pomocníka pro nejrůznější triky na rampách. Myslete jen na to, že aktuální zatížení třeba při doskoku je mnohem vyšší, než hmotnost dítěte. Jet v tomto případě „na doraz“ se tak určitě nevyplatí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nafukovací kola jsou ideální do terénu

Lákají vás vyjížďky za město, třeba i polní nebo lesní cestou? I tady bude koloběžka dobrým pomocníkem, je však třeba chtít tu s nafukovacími koly. Dokáže si poradit s většinou menších terénních překážek a nabídne dobrou stabilitu. Malého jezdce tak hned tak něco nerozhodí.

Koloběžka, kterou snadno uložíte i do auta

Asi nepřekvapí, že máme na mysli kategorii těch skládacích. Tady se vyplatí dát pozor zejména na výši stupátka. Některé modely ho mají kvůli lepšímu složení tak vysoko, že dítě musí krčit druhou nohu v koleni, aby se vůbec mohlo odrážet. A to je jednoznačně špatně. A připravte se také na vyšší cenu. Ta je pro tuhle kategorii charakteristická.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *