Vztah Číňanů ke psům je divný

Pes

Psi jsou pro nás nejlepšími kamarády a prakticky členy rodiny. Postavení mají v našich končinách opravdu výsostní. Je to dobře, vždyť si to zaslouží. Jednak nám dělají svojí přítomností radost a jednak mohou skvěle sloužit. Vždyť takoví psi na vyhledávání drog nebo záchranářští psi jsou velmi užiteční. A to nemluvíme o psech asistenčních pro slepé a podobně. V takové vzdálené Číně mají ke psům poněkud jiný vztah. Zvláštní.

V Asii se chovají ke psům tak trochu jinak

Známe ony festivaly, kde si lidé dávají psí maso snad na všechny možné způsoby, které existují. V dobách minulých jedli lidé psy i v Evropě a Spojených státech amerických. V Japonsku se prý psí maso prodává běžně cizincům. Ve Vietnamu se údajně každým rokem zabije 5 milionů psů. Místní tak patří k druhým největším konzumentům psího masa na světě. Tím největším je bezesporu Čína. Ostatně stačily ony proslulé záběry z tržnice ve Wuchanu. Jinak se ale třeba studenti chovají k toulavým psům a kočkám vcelku přátelsky.

Pes

Pes: Zdroj obrázku Pixabay.com

Mnohdy se psů spíše bojí

Na ulicích jsou vidět reakce lidí na ty, kteří jdou i s menším psem. Mnohdy berou své děti do rukou s tím, že jim říkají, aby si dali na psa pozor. Přitom se může jednat třeba o opravdu malého pejska. za psy se tedy nemusí platit a ani péče veterináře není povinná. Mimo jiné, jejich služby jsou velmi drahé.

V Šanghaji psy milují

Popravdě řečeno, v Číně jsou dva extrémy. Na jednu stranu se lze setkat se spoustou toulavých psů. Na stranu druhou existují pesjci, již snad nikdy v životě nebyli na volno. Někteří Šanghajci milují své psíky natolik, že jim oblékají různé oblečky, investují peníze do kosmetiky pro své mazlíčky nebo je nosí přes přechod, aby se jim náhodou nic nestalo. Prostě extrém.

Pes: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.