Mšené Lázně se pyšní secesním skvostem architekta J. Letzela

Mšené.Lázně-Pavillon Dvorana

Nedaleko Prahy se nachází naprosto úžasné a klidné místo, kde je relax požitkem. Mšené Lázně vítají své hosty s otevřenou náručí. Poskytují úžasný komfort, co se týká léčebných procedur, ale i perfektního zázemí. Můžete si vybírat z různých druhů ubytování, které se každým rokem modernizují. Avšak, co je na tomto místě pozoruhodné, jsou zejména nádherné vilky, kde budete ubytováni, či kde probíhají léčebné procedury.

Secesní skvost světově proslulého architekta se nachází v Lázních Mšené!

Architektonickým klenotem je Pavillon lázeňské Dvorany, který nabízí vynikající restaurační služby a je otevřený nejen hostům lázní, ale i náhodným návštěvníkům. Kulinářský zážitek a skvělé posezení s příjemnou obsluhou prožijete pod nádhernou kopulí secesní budovy. Dobře si ji ale prohlédněte, než do ní vůbec vstoupíte! Takovou  nádheru byste možná v menším lázeňském městečku ani nečekali.

Budova je z roku 1905 a je srdeční záležitostí světově proslulého architekta Jana Letzela. Pokud je vám jeho jméno povědomé, vězte, že je zároveň autorem i proslulého „Atomového dómu“ v Hirošimě. Ano, toho, který jako jedna z mála staveb odolala atomovému útoku! Byla sice poničena, ale díky železobetonové konstrukci zůstala stát.

Jan Letzel projektoval secesní perlu v Lázních Mšené již jako 25ti letý mladík. Byl žákem známého profesora Kotěry a jeho mladické nadšení vyšperkovalo secesní interiér i japonskými motivy.

Pavillon-Dvorana
Foto-Pavilon Dvorana-Taťana Veselá

Jedná se pravděpodobně o jedinou samostatnou stavbu svého druhu v Čechách, a proto stojí za to ji zhlédnout!

Historické nádherné budovy a oku lahodící příroda…

Mimochodem, celý areál Lázní Mšené se svými historickými budovami a příjemně rozlehlým parkem, který vnáší do tohoto místa uklidňující energii, je v současné době pod památkovou ochranou. V parku procházkou minete spoustu nádherných vzrostlých stromů, kde lavičky svádí k příjemnému odpočinku…

Tipy na další výlety…

hrad-Házmburk
Foto-hrad Házmburk-Taťana Veselá

Na druhou stranu, pokud máte cestovatelskou duši, můžete vyrazit z Lázní Mšené i na výlety do blízkého okolí. Zejména lze doporučit dominantu Českého Středohoří – hrad Házmburk, vodní hrad Budyni nad Ohří, tajuplný Chrám v Panenském Týnci, Boženinu studánku a tisíciletý Oldřichům dub v Peruci nebo zámek Libochovice…

Náhledové foto-Pavillon Dvorana-Taťana Veselá

Zdroj: msene.cz, idnes.cz

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?