Pozitivní zóna číslo 8|Nedostavěný chrám ukrývá tajemství!

Panenský Týnec

Jedna z unikátních historických památek leží v Panenském Týnci, jenž se nachází v Ústeckém kraji. A právě i proto, že Ústecký kraj je celkem opomíjen, co se týká pamětihodností, vydejme se dnes do městyse s malebným pojmenováním, a to Panenského Týnce. Traduje se, že slovo panenský se vztahuje k názvu řeholních panen klášterního řádu klarisek. Založila ho svatá Anežka Česká, sestra krále Václava I. Týnec znamená z historického označení týniště, což je opevnění.

Spirituální síla kláštera

Tajuplná památka, již dnes navštívíme, se nachází v sousedství  kláštera klarisek. Jedná se o gotický chrám, který nikdy nebyl dostavěný. Navíc nelze s určitostí říci, kdo a kdy ho založil. Pročež se předpokládá, že začal vznikat kolem čtrnáctého století a původ jeho vzniku je připisován pánům z Žerotína. Během husitských válek byla výstavba zastavena a po bitvě na Bílé hoře byl v sedmnáctém století rozestavěný objekt pobořen. Nicméně, i když z gotického chrámu zůstalo torzo, svou tajemnou sílu si zachoval.

Panenský_Týnec
Foto: Taťana Veselá

Psychotronik Stanislav Brázda naměřil v chrámu pozitivní zónu číslo 8.

Léčivá schopnost!

Zvláštní pozornost si zaslouží úžasná energetická síla tohoto místa. Byla vyhledávaná již před mnoha staletími zejména léčiteli, psychotroniky, avšak i obyčejnými lidmi, kteří věřili v její léčivou moc. Příznivá energie se soustřeďovala v prostoru, na  kterém vznikly základy. Chrám se totiž nachází ve velmi silné pozitivní zóně, jež má tvar symbolického kříže. Křížením dvou pozitivních zón se jejich síla ještě více násobí. V důsledku toho se zvyšuje i léčivá schopnost, kterou ucítíte, jen co vejdete do prostoru mezi vystavěné zdi.

Uklidňující meditační místo, kde se pořádají i svatby!

Chrám se skládá z 21 metrů dlouhého kněžiště a prostor je obemknut polorozbořenými stěnami, které dosahují výšky až 20 metrů a jsou vystavěny do půlkruhu. A právě v tomto prostoru proudí velmi silná léčivá energie, již vyzařují i kamenné stěny.

Panenský Týnec
Foto: Taťana Veselá

Dle popisku můžete zjistit, kde jsou střed energie, léčivé místo a uklidňující meditační místa. Zpravidla k nim trefíte i bez nápovědy, protože cestičky k nim jsou již pěkně vyšlapané…

Můžete se dotýkat i zdí a vnímaví lidé cítí pozitivní energii různými formami, ať je to jemné brnění v těle, klid nebo naopak radost, veselá nálada, znovu nabytý elán a chuť do života. Mimochodem, léčivá zóna je vyhledávaná zejména i nemocnými lidmi.

Konečně, ať věříte v léčivou sílu Vesmíru či nikoliv, výlet do Panenského Týnce je vskutku zajímavý, jelikož torzo této stavby působí opravdu záhadným dojmem…

Zdroj: panenskytynec.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Taťana Veselá

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?