Na Konopišti najdete lovecké trofeje dokonce i v kapli, na své si přijdou i milovníci orientu

Na Konopišti se natáčela spousta pohádek, ovšem velmi známý je tento zámek také historikům. Zvláště těm, kteří se zajímají o novodobé dějiny. A co může nabídnout svým návštěvníkům? Nádherné interiéry, četné lovecké trofeje, zajímavou prohlídku a ještě mnohem víc…

Zámek Konopiště najdete u Benešova, asi 40 km jihovýchodně od Prahy. Známe je zejména díky množství „loveckých trofejí“ arcivévody. Obdivovat je možné majestátní paroží, vycpané ptáky a hlavy zvířat, vydělané kůže a dokonce i několik vycpaných medvědů.

Ve hře není jen domácí zvířena

Ale nechybí ani exotičtější přírůstky – třeba kůže tygra. To vše arcivévoda nashromáždil během více než 20 let své lovecké kariéry. Počet trofejí na Konopišti je fascinující. Vždyť na té nejdelší chodbě je najdete více než 800 „suvenýrů“ a to není ani jedno procento celkového počtu. Podle těch nejodvážnějších odhadů padlo jeho lovecké vášni za oběť okolo zvířat 300 000 zvířat.

Foto: Pixabay

Největší zajímavosti zámecké prohlídky

Nejvíce jsou ceněny sbírky v zámecké zbrojnici, zejména sbírka zbraní a brnění z 16. století. Najdete tu hlavně italské a německé artefakty, ale nechybí ani vzácné orientální kousky. A určitě oceníte i půvabně zdobené soukromé apartmány arcivévody a jeho rodiny. Sbírka soch a maleb pochází z 15. -20. Množství z nich tematicky souvisí se svatým Jiřím. Ve Velké věži jsou vystaveny další sochy a basreliéfy z 15. – 18. století.

Luxus, na který si můžete sáhnout

Z hlediska komfortu a modernosti tehdy tento zámek překonal i vyhlášené vídeňské císařské paláce Hofburg a Schönbrunn. Koneckonců, měl se stát hlavním sídlem Františka Ferdinanda, kterému se ve Vídni příliš nelíbilo. A to už je tedy co říct.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.hrady.cz/zamek-konopiste/texty?tid=38139&pos=2000

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.