Sloni všude, kam se podíváte – národní park Chobe má největší koncentraci těchto chobotnatců na světě

Nedáte dopustit na typická zvířata Afriky? A co víc – ze všeho nejvíce milujete slony? Pak by vám určitě neměl uniknout národní park Chobe v Botswaně. Právě on se totiž může pyšnit největší koncentrací těchto zvířat na světě. Odhaduje se, že jich na území parku žije asi 60 000.

Ale ve hře nejsou jen sloni. Společnost jim dělají i hroši, zebry, krokodýli, lvi, antilopy, žirafy a mnoho dalších zvířat, jež jsou pro Afriku tak typická.

Neznalého návštěvníka Chobe překvapí

Ale nepředstavujte si tento park jen jako jednu velkou savanu. Naopak. Pro návštěvníky má připraveny hned čtyři různá prostředí. Kromě porostů trávy jsou to také mokřiny, suchá stanoviště a hustý listnatý les. Záleží je na vás, kam se v rámci parku vydáte.

Foto: Pixabay

Čtyři oblasti na výběr

Z tohoto úhlu pohledu lze národní park Chobe rozdělit do čtyř různých částí. A na co se v nich můžete těšit? Chobe River front je asi nejznámější částí parku. Právě sem se totiž především v období sucha stahují sloni, kteří patří k největším lákadlům parku. Velkou koncentraci zvěře však najdete i v Linyanti Swamps. Tady jsou totiž zdrojem vody uměle vybudovaná napajedla, do nichž je voda čerpána ze vzdálenějších oblastí parku.

Pokud se do Chobe vydáte v období sucha, pak by vám neměla uniknou oblast Savute. Tady je totiž díky vybudovanému kanálu voda k dispozici vždy a zvířata se za ní samozřejmě přirozeně stahují. Oblast Nogatsaa je pak tou nejodlehlejší, kterou v parku najdete. V létě je dokonce zcela nesjízdná. Nenajdete tu žádné ubytování ani jiná turistická lákadla, takže je svým charakterem určena jen pro opravdové dobrodruhy.

Mimochodem národní park Chobe je v Botswaně třetím největším. Svou rozlohou ho předstihl jen Kalahari Game Reserve a park Gemsbok.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.safarivafrice.cz/chobe

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.