lebkas

Největší kriminalistický objev desetiletí? 11 lebek nalezených na Písecku je mladších, než se myslelo

Mladá žena si šla pouze zaběhat – i když kvůli aktuálním omezením nejspíš na jinou trasu, než doteď byla zvyklá. Kdyby ovšem věděla, co ji čeká, nejspíš by si to se svým sportováním pro tentokrát rozmyslela.

Na konci její dávky adrenalinu totiž stál opravdu hrůzný objev. V oblasti Ptáčkovna v Píseckých horách čekalo na kriminalisty hned 11 lidských lebek. Pokud si však myslíte, že jde jen o zajímavý archeologický nález, mýlíte se.

Kde se tu lebky vzaly není zcela jasné

Ano, je jich opravdu jedenáct. Navíc se mohou pyšnit různým stářím a různou dobou úmrtí. Na archeologický nález to však podle všeho docela jistě nevypadá. I když aktuálně lebky míří na profesionální expertízu, odborník zavolaný na místo už teď vyslovil předběžný názor.

Foto: Pixabay

Vraždy, které ještě nejsou promlčené?

Jde o oblast, v níž byly v minulosti nalezeny i zbytky vojenské munice, je tedy dost dobře možné, že mají obě věci něco společného. A jak dlouho, že lebky v písku leží? Podle povolaného experta je to několik desítek let.

Uvažujme však spíše o více než dvou desetiletích (to je totiž doba, během níž bývá u nás vražda běžně promlčena), takže jakékoliv další vyšetřování se stane jen kriminalistickou kuriozitou bez významného dopadu na možného pachatele (pokud tedy ještě žije).

Rozhodně se tedy není třeba bát. Žádný masový vrah se na Písecku nepohybuje. Nejde o žádné místo utajených rituálů, černý hřbitov apod., jak bylo také možné se z některých zdrojů dočíst. Více nám snad již brzy prozradí právě zmíněné odborné expertízy.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Cnn.iprima.cz/zena-si-sla-na-pisecku-zasportovat-objevila-11-lidskych-lebek-21259?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=531800&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=CNhXXPHdwfd-202103181553

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

29 komentářů

 1. Lubomír Hruška Odpovědět

  „Ano, je jich opravdu jedenáct. Navíc se mohou pyšnit různým stářím….“Tohle může napsat jen úplný debil!!!!

   1. Jana Šrámčíková Autor příspěvku Odpovědět

    Vidíte, děkuji. Dvakrát to po sobě čtu a stejně mi občas něco uteče 🙂

 2. Kerim Odpovědět

  v žádném případě z pozůstalých ostatků mrtvých lidí nelze obvinit naší sametovou demokracii…určitě se to vysvětlí jako sprostá akce estébácko komunisticko bolševicko stalinistických šmejdů

  1. houbař Odpovědět

   vaše teorie stojí na vratkých nohách.V dobách režimu o kterým píšete existoval trest smrti a mnoho zločinců či psychopatů si to raději rozmyslelo.

   1. Jan Odpovědět

    Modrý ptáčku, váš otec možná seděl jako příživník a teď sedí v senátu a taky nejsem daleko od pravdy – demagogu.

  2. williams Odpovědět

   Je dobře, že jste díky těmto šméjdům přežil. Ale podle jména jste nebyl v této republice nebo se bojíte, zveřejnit svoji identitu? neměl by jste se bát je demokracie a svoboda.

  3. nemám Odpovědět

   Troubo, to jsou oběti demokratické mafie, co kradla v zájmu vlastní kapsy, asi podobné jako potápěči v sudech na Orlické přehradě.

 3. Kérkonoš Odpovědět

  Počkat, tady mi něco nesedí…Takže ono se neví, kdo jsou ti lidé, co se jim stalo, ani kdy přesně zemřeli, ale rozhodně se ví, že to není místo utajených rituálů, ani práce dosud žijícího masového vraha?
  Napadají mě jen dvě možnosti, buď osobně znáte všechny masové vrahy a okultní šílence, nebo máte věšteckou kouli….
  Já osobně tipuji tu kouli, protože z vašeho předchozího článku, je jasné, že nemůžete kromě vrahů znát taky všechny portugalce.
  Jak jinak byste věděli, že dodržují opatření?
  Já už nedodržel tolik opatření a nikdo o tom neví.
  Třeba jsou jen chytřejší a opatření si nedodržují tajně, nedělají demonstrace a neperou se s policajtama, mají teplejší klima, pohybují se víc venku a virus ničí intenzivnější UV záření…třeba.
  Ale zpět k tématu – znáte teda ty vrahy? nebo máte tu kouli?
  Já bych totiž rád věděl, kde se pohybují, abych se jim vyhnul. Teď už vím, že na Písecku nejsou, ale co jinde? třeba na moravě?
  Já vím že jí někdo máte, protože někde na cestě, mezi ,,předběžným názorem experta,, a vaším ,,rozhodně se tedy není třeba bát,, musel tu kouli někdo použít!

 4. Jarda Odpovědět

  S nejvetsi pravdepodobnosti dama narazila na jeste dodnes neobjevene neco z 2 svetove valky. Uz pritazene za vlasy by bylo , ze by se jednalo o pozustaky sovetskych nebo jinych vojaku , zahynulych “ nejak “ behem bratrske pomoci v r 68.
  Neco podobneho jako nalez podobnych ostatku pri hloubeni trasy metra v Praze.
  Jiny vyklad asi neni ani mozny. Nebo potom jeste vetsi fantazmagorie , ostatky nekde nekdo ukradl na patologii , pripadne marnici a sem z neznamych duvodu potom odlozil.

  1. Lenka Odpovědět

   Jiný výklad možný je. Vzhledem k tomu, že je kousek odtud hřbitov, nejspíš někdo při likvidaci starších dlouho neudržovaných hrobů ty lebky (a další kosti, které se našly kus dál) prachsprostě vyhodil, místo aby s nimi naložil pietně. Proto jsou i různě staré. Tipovala bych to na lapsus místních pohřebáků. Kloní se k tomu i zdejší obyvatelé.
   Jinak souhlasím s dalšími diskutéry, že článek musel psát naprostý trouba. „Lebky se pyšní stářím…“, to je opravdu skvost, stejně jako ničím nepodložená dedukce o tom, že to jistě není pietní místo či práce vraha. Ano, tyto varianty nejsou pravděpodobné, ale vyloučit je zatím rozhodně nelze, je to čirá spekulace.

 5. Jarouch Odpovědět

  Klikbajt jak vysity, taky jsem se nachytal. To ze se stari nezna jen priblizny odhad jsem si precetl uz na ctyrech jinych mediich.

 6. Luboš Odpovědět

  Vím, kdo to je. Naši osvoboditelé.
  Je známo, že Berlín byl na počátku roku 1945 prolezlý syfilitidou. Než se naši hrdinní osvoboditelé dostali až k nám, tak na některých už to bylo hodně vidět.
  Pasuje to do současného výkladu konce 2.SV, nebo ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *