Největší kriminalistický objev desetiletí? 11 lebek nalezených na Písecku je mladších, než se myslelo

Mladá žena si šla pouze zaběhat – i když kvůli aktuálním omezením nejspíš na jinou trasu, než doteď byla zvyklá. Kdyby ovšem věděla, co ji čeká, nejspíš by si to se svým sportováním pro tentokrát rozmyslela.

Na konci její dávky adrenalinu totiž stál opravdu hrůzný objev. V oblasti Ptáčkovna v Píseckých horách čekalo na kriminalisty hned 11 lidských lebek. Pokud si však myslíte, že jde jen o zajímavý archeologický nález, mýlíte se.

Kde se tu lebky vzaly není zcela jasné

Ano, je jich opravdu jedenáct. Navíc se mohou pyšnit různým stářím a různou dobou úmrtí. Na archeologický nález to však podle všeho docela jistě nevypadá. I když aktuálně lebky míří na profesionální expertízu, odborník zavolaný na místo už teď vyslovil předběžný názor.

Foto: Pixabay

Vraždy, které ještě nejsou promlčené?

Jde o oblast, v níž byly v minulosti nalezeny i zbytky vojenské munice, je tedy dost dobře možné, že mají obě věci něco společného. A jak dlouho, že lebky v písku leží? Podle povolaného experta je to několik desítek let.

Uvažujme však spíše o více než dvou desetiletích (to je totiž doba, během níž bývá u nás vražda běžně promlčena), takže jakékoliv další vyšetřování se stane jen kriminalistickou kuriozitou bez významného dopadu na možného pachatele (pokud tedy ještě žije).

Rozhodně se tedy není třeba bát. Žádný masový vrah se na Písecku nepohybuje. Nejde o žádné místo utajených rituálů, černý hřbitov apod., jak bylo také možné se z některých zdrojů dočíst. Více nám snad již brzy prozradí právě zmíněné odborné expertízy.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Cnn.iprima.cz/zena-si-sla-na-pisecku-zasportovat-objevila-11-lidskych-lebek-21259?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=531800&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=CNhXXPHdwfd-202103181553

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.